Seo

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

Kurumsal seo kurumsal firmaların hedef kitleye ulaşmak amacıyla kurdukları web site üzerinde uyguladıkları seo işlemleridir. Site içi optimizasyon Kurumsal Seo’nun en önemli odak noktasıdır. Ancak site içi optimizasyon dışında web sitenin kullanıcıların kullanımına uygunluğu, site dışı seo etkenleri ve sosyal medyanın etkili kullanımı kurumsal seo için temel öğelerdir. Kurumsal Seo nasıl yapılır sorusuna kısaca şu adımlar ile cevap verebiliriz;

Kurumsal Seo’nun ilk adımında kurumun amacına uygun prestijli, kısa ve akılda kalıcı bir domain seçimi yer alır. Domain seçiminde anahtar kelimenin domain içinde geçmesi faydalı olacaktır.

Sitenizi ziyaret eden hedef kitle genellikle bir hizmet almak istiyordur. Bu nedenle de hızlıca sitenizi ziyaret eder ve bu süreçte beklemek istemez. Beklemekten hoşlanmayan ziyaretçileri sıkmamak için dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da hosting seçimidir.

Kurumsal sitelerde sayfa tasarımı seçimi de önemlidir. Kategoriler ve menüler kullanıcı odaklı olmalıdır.
Sosyal medya kurumsal sitelere uygulanan seo işlemlerinde vazgeçilmez adımlardan biridir. Seo için yapacağınız paylaşımlarda sadece ürünü ya da hizmeti değil sektörle alakalı ilgi çekici konuları da paylaşmanız faydalı olacaktır

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close