Adsense
Trendler

Adsense ile En Çok Kazanan Siteler

Profesyonel olarak bir web sitesi yöneten hemen herkes paylaştığı içeriklerden para kazanmak ister. Günümüzün dünyasında da açıkçası bu, doğru adımlar atan herkes için mümkündür. Siteniz üzerinden para kazanabileceğiniz birçok araç olsa da Google Adsense en yaygın kullanılandır. Bu noktada aklımıza şu soru geliyor; Adsense ile en çok kazanan siteler hangileri?

Google Adsense programı, 2009 yılının ortalarında Google tarafından geliştirilmiştir ve şu anda internetteki en popüler reklamcılık programıdır. Web yöneticileri ve site sahipleri için trafiklerinden para kazanmaları için iyi bir fırsat sunar. Google her yıl yayıncılarına 10 milyar doların üzerinde ödeme yapar.

Kendinize AdSense nedir ve AdSense ile nasıl para kazanırım diye sorduysanız, makalemiz size bazı ipuçları verecektir. Ayrıca Adsense ile en çok kazanan siteler kendi kazançlarınız için de ilham kaynağı olabilir.

Adsense ile en çok kazanan siteler

Google AdSense’in Avantajları

Çok sayıda yayıncı ve reklam veren, bugün itibariyle 10 milyondan fazla web sitesi bunu kullanmaktadır. Hem reklam verenler hem de yayıncılar için yüksek düzeyde güvenlik ve şeffaflık sunar. Bu, AdSense’in bir başka iyi özelliğidir. Google, iki taraf arasında bir aracı görevi görür ve tüm sürecin herkes için şeffaf ve açık olmasını sağlar. Gerekli tüm metrikler Google Analytics hesabınızdan izlenebilir.

Çeşitli reklam biçimleri ile AdSense’te reklam verenler metin, resim, HTML reklamlar, video reklamları ve çok daha fazlasını farklı boyutlarda yayınlayabilir. Bir yayıncı olarak, farklı reklam türlerini deneyebilir ve hangilerinin daha fazla gelir sağladığını öğrenebilirsiniz.

AdSense Nasıl Çalışır?

Tüm süreç aslında oldukça basittir. Bir AdSense hesabı oluşturur, web sitesi sayfalarınıza az miktarda kod eklersiniz. Adsense ile para kazanmak için tek ihtiyacınız olan şey budur. Google, özel algoritmalarına dayanarak sayfanızda web sitenizin içeriğiyle veya kullanıcıların önceki aramalarıyla alakalı hedefli reklamlar görüntüler.

Web sitenizin ziyaretçileri bu reklamları tıklamaya başlar ve bunun için size ödeme yapılır. Google AdSense, tıklama başına maliyet ve gelir paylaşımı temelinde çalışır. Bu, ana görevinizin bu reklamlara mümkün olduğunca fazla tıklama sağlamak olduğu anlamına gelir.

Google’ı aldatmaya ve tıklama sayısını yapay olarak artırmaya çalışmamalısınız. Web sitenizin ziyaretçilerini reklamları tıklamaya teşvik etmeyin ve hiçbir koşulda kendi reklamlarınızı tıklamayın. Google, tıklama sahtekarlığını önlemek için çok doğru ve karmaşık bir sisteme sahiptir. Web sitenizde şüpheli bir etkinlik fark ettiğinde veya trafiğinizin ve tıklamalarınızın kalitesi hakkında herhangi bir şüphe olduğunda, hesabınızı askıya alabilir.

AdSense ile Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Adsense ile en çok kazanan siteler
Adsense ile ne kadar para kazanabilirsiniz?

Google, reklam verenleri reklam tıklaması başına ücretlendirir. Yayıncılar, tıklama miktarının % 68’ini alır. Aldığınız komisyon büyük ölçüde niş içindeki rekabete bağlıdır. Uygulamada, tıklama başına komisyon değişiklik gösterebilir. Ancak Adsense ile en çok kazanan siteler dikkate alındığında Google’dan ciddi gelir elde etmenin mümkün olduğu görülebilir. Bunun için öncelikle en çok dikkat çeken konularda içerikler üretmek gerekir. Sonrasında ise içerik formatlarına karar vermelisiniz.

En pahalı üç nişin sigorta, online eğitim ve pazarlama ve reklamcılık olduğunu görebilirsiniz. Bir blog oluşturmak ve konularını seçmek üzereyseniz, bu konular sizin için son derece yararlı olacaktır. Ayrıca ziyaretçiler tarafından Google’da en çok tıklanan anahtar kelimeler dikkate almanız gereken diğer konudur. Sitenizdeki içeriklerde bu kelimelere yer vermek doğrudan daha çok tıklama almanıza ve reklam gelirlerinizin de artmasına yol açar.

Kazandığınız tutar yalnızca nişinizdeki tıklama başına maliyet değerine bağlı değildir. Ayrıca, reklamların kitlenizin ilgi alanlarıyla nasıl eşleştiğine, reklamların sayfada nerede bulunduğuna vb. bağlıdır. Bu nedenle, en etkili seçeneği bulmak için web sitenizin içeriğine, görünümüne ve ziyaretçiler üzerinde yarattığı hisse dikkat edin.

Adsense ile En Çok Kazanan Siteler İçin Trafik Kraldır

Adsense ile çok kazanan siteler

Son olarak ve en önemlisi, kazançlarınız web sitenizde hedeflenen trafik miktarına da bağlıdır. En pahalı nişi seçebilir ve reklamlarınız için en iyi yerleşimleri belirleyebilirsiniz. Ancak web sitenize veya bloğunuza kimse gelmiyorsa hiçbir kazancınız olmaz. Çok az sayıda ziyaretçinizin reklamları tıklayacağını unutmayın (Google’dan bununla ilgili açıklanmış resmi bir istatistik yoktur, ancak genellikle web yöneticileri % 1 ila % 2’nin oldukça iyi bir oran olduğunu bildirir).

Büyük olasılıkla, tıklamalar size tıklama başına 1 liradan daha az gelir getirecektir. Artık istediğiniz miktarı kazanmak için ne kadar trafiğe ihtiyacınız olduğunu kendiniz hesaplayabilirsiniz. Bu nedenle, AdSense ile para kazanmak istiyorsanız büyük miktarda trafiğiniz olmalıdır. Bu, çok fazla çalışma ve çok sayıda benzersiz ve kaliteli içerik gerektirecektir.

Bu durum, hakkında çok şey bildiğiniz bir konuda web sitesi oluşturmanın her zaman makul olduğu anlamına gelir. Böylece çok sayıda kaliteli içerik oluşturmanız çok daha kolay olacak ve bu çalışma zevkli olacaktır. 10 sayfalık bir web sitesi ile ayda 1.000 lira kazanmayı beklememelisiniz. AdSense ile çalışmaya başlamadan önce en az 20-30 sayfa içerik oluşturmanız önerilir.

Google AdSense ile web sitenizden nasıl para kazanacağınızı öğrenmek istiyor musunuz? Öyleyse, Google AdSense ipuçlarından en temel olanı, hangi tür sitelerin en fazla para kazandığını bilmektir. En basit cevap, yüksek trafik yoğunluğuna sahip belirli bir konuya odaklanmış çok fazla içeriğe sahip bir sitedir. Ancak daha spesifik olarak, AdSense ile geliri elde etmek istiyorsanız oluşturmanız gereken üç tür site bulunur.

Ne tür bir site oluşturursanız oluşturun, sitenin Google AdSense politikalarına uygun olduğundan emin olun. Özellikle, izin verilmeyen belirli içerik türleri hakkında bilgi edinin.

Bir Blog Sitesi ile Adsense ile Para Kazanmak

Nadiren değişen içeriğe sahip birkaç sayfanın bulunduğu sitelerin aksine, bloglar, sizin ve başkalarının (AdSense politikaları açısından da içeriğinden de sorumlu olacağınız) düzenli olarak yeni içerik ekleyeceğiniz sitelerdir. Bazı bloglar için, sıklık saatlik ile aylık arasında olabilir. Bu, katkıda bulunanların sayısı ve editörlerin içeriği inceleme ve yayınlama süresi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır.

Google Görüntülü Reklam Kampanyası Planlayıcısına göre, popüler bloglar, ziyaretçilerinden para kazanmak için Google AdSense’i kullanıyor ve bu da ayda yaklaşık beş ila on milyon gösterime katkıda bulunuyor. Bu bloglar Google AdSense banner’larını, üstbilgi, blog yayın altbilgisi ve her kategorideki en popüler yayınlar arasında dahil olmak üzere, sitelerinin çeşitli yerlerine yerleştiriyorlar.

Google AdSense’in sunduğu çeşitli boyutlandırma seçenekleriyle ve farklı bloglama platformlarıyla kullanabileceğiniz çeşitli şablon ve temalar bulunmaktadır. Bu, sitenizden Google AdSense ile para kazanmak istiyorsanız en kolay yoldur.

Bir Forum Sitesi ile Para Kazanmak

Kendi içeriğinizi oluşturma veya katkıda bulunanları yönetme fikrinden memnun değilseniz, AdSense geliri elde etmek için bir sonraki en iyi site türü bir forumdur. Forumlar, insanların belirli konuları tartışmak için ziyaret ettikleri yerlerdir. Örneğin, catforum.com, Dünya’nın her yerinden kedi severlere adanmış ve Google AdSense ile para kazanmıştır. Bir milyondan fazla gönderisi ve 49.000’den fazla üyesi olan oldukça aktif bir forumdur. Sitenin ödeme yapmayan üyeleri, giriş yaptıkları zaman ve tartışmalar sırasında yaptıkları ziyaret sırasında Google AdSense reklamlarını göreceklerdir.

Forumlar söz konusu olduğunda, önce içerik oluşturmanız gerekir. Ancak uzun blog içeriği yerine, tartışmalar oluşturmanız ve sizinle bu tartışmalara katılmaya başlayacak kişileri bulmanız önemlidir. Zamanla, giderek daha fazla kişi odaklanma konusunu tartışmaya gelecek ve ziyaretçileriniz nihayetinde o konuyla ilgili reklamları tıklamaya başlayacaktır. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikle ilgili özel AdSense politikalarını mutlaka gözden geçirin.

Ücretsiz Çevrimiçi Araç Sitesi

Geliştiriciler veya geliştiricileri işe alma bütçesine sahip olanlar için, ücretsiz çevrimiçi araçla bir site oluşturmak AdSense geliri kazanmanın başka bir yoludur. Ücretsiz çevrimiçi araçlar, özellikle kullanmak için doğru hedef kitleyi bulabilir ve topluluklarına önermelerini sağlayabilirseniz, çok popüler olabilir. Ücretsiz çevrimiçi araç siteniz, hedef anahtar kelimeniz için 1. sırada yer almayı başarırsa, AdSense gelirinizle buna değecek ücretsiz bir çevrimiçi araç geliştirmeye yatırım yapabilirsiniz.

Adsense ile En Çok Kazanan Siteler ve Sırları

Google AdSense için hangi tür siteyi kullanırsanız kullanın, web sitenizden başarıyla para kazanmanın üç anahtarı aşağıdadır. Öncelikle, bloğunuz, forumunuz veya ücretsiz çevrimiçi aracınız için seçtiğiniz konunun, insanların ilgileneceği bir şey olduğundan ve bu nedenle arayacakları bir şey olduğundan emin olmalısınız.

Düşündüğünüz bir konunun Google arama kullanıcıları arasında popüler olup olmadığını görmek için Google’ın ücretsiz AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı aracını kullanabilirsiniz. Örneğin, gif yapımcısı SimilarWeb ayda ortalama bir milyondan fazla ziyaretçiye atfedilen aylık ortalama 110.000 arama almaktadır. Google’ın sayfalarınızı anlamasına yardımcı olmak ve sitenizdeki uygun yerlerde anahtar kelimenin kullanıldığından emin olmak istersiniz.

İkinci olarak, web sitenize gelen ziyaretçiler için yararlı bir şey oluşturmanız gerekir. Kesin hedefiniz, gelir elde etmek için reklamlarınızı tıklamalarıdır. Ancak, bilgilendirici blog yayınları oluşturmazsanız, orta düzeyde ilgi çekici tartışmalar yapmazsanız veya değerli bir araç sağlamazsanız, insanlar web sitenize gelmeyi bırakacaktır. Snuç olarak reklamlarınızı tıklaması gereken ziyaretçileri kaybedersiniz.

Üçüncü olarak, içeriğinizi tüketmeleri, tartışmaları ve kullanmaları için ihtiyacınız olan ziyaretçileri almak amacıyla bloğunuzu, forumunuzu veya aracınızı tanıtmalısınız. Sitenizi tanıtarak, sosyal medya paylaşımları ve değerli geri dönüşler kazanmanıza yardımcı olacaksınız. Bu da sitenizin sonuç olarak arama motorlarında iyi bir şekilde sıralanmasına yardımcı olacaktır.

2019’da Adsense ile En Çok Kazanan Siteler

Adsense ile en çok kazanan siteler
Adsense ile en çok kazanan siteler

Günümüzde, online para kazanmak çok zor değil. İnternette herkesin çevrimiçi para kazanmasına yardımcı olabilecek birçok yol vardır. Google Adsense, gerçekten de para kazanmak için en iyi kaynaklardan biridir. Bugün dünyanın en yüksek 10 AdSense kazananını tartışacağız. İşte sayfa sıralaması, sayfa görüntüleme sayısı, aylık kazanç, Alexa sıralaması ve kayıt tarihi hakkında kısa bilgi içeren 2019’da Adsense ile en çok kazanan 10 site. Bu bilgiler sizin için de ilham ve motivasyon kaynağı olacaktır.


1.Pete Cashmore

Pete Cashmore, 2005 yılında kurulan en popüler “Mashable” bloğunun kurucusudur. Bu “Mashable” bloğunu 19 yaşında, Kuzey İskoçya Banchory’de Mashable bloğuna başladığında oluşturmuştur. Mashable’ın en popüler web sitesi olup olmayacağını hiç merak etmedi. Çalışmasını bıraktı ve üniversiteye girmedi. Her zaman Mashable’ı başarılı bir blog yapmaya çalıştı.

Bloğuna başladığında, bu online yolculuğu hiç kimse ile, hatta ailesi ile bile paylaşmadı. Her seferinde sadece yazdı. Kendi makalelerini yazıp yayınladı. Yazmak dışında o zamanlar hiç işi yoktu. Şimdi ise başarısının hepimiz farkındayız.

l Web Sitesi: www.mashable.com (2005 yılında kaydolmuştur)

l Blog Kategorisi: Teknoloji

l Kazanç: 10,00,000 $ / ay

l Günlük Sayfa Görüntüleme Sayısı: 37.320.000

l Günlük Benzersiz Ziyaretçi Sayısı: 4.160.000

l Alexa Sıralaması: 1.420 ( Sabit değil)

l Sayfa Sıralaması: 6


2.Courtney Rosen

l Web Sitesi: www.ehow.com (1999 yılında kaydolmuştur)

l Blog Kategorisi: Farklı şeyler hakkında ‘nasıl yapılır’

l Kazanç: 650.000 $ / ay

l Günlük Sayfa Gösterimi: 31.400.000

l Günlük Benzersiz Ziyaretçi Sayısı: 3.950.000

l Alexa Sıralaması: 10.418 (Sabit değil)

l Sayfa Sıralaması: 6


3.Shawn Hogan

l Web Sitesi: https://www.digitalpoint.com (1999 yılında kaydolmuştur)

l Blog Kategorisi: Bloglama, Pazarlama, SEO rehberi vb.

l Kazanç: 550.000 $ / ay

l Günlük Sayfa Gösterimi: 27.350.000

l Günlük Benzersiz Ziyaretçi Sayısı: 3.440.000

l Alexa Sıralaması: 30.829 (Sabit değil)

l Sayfa Sıralaması: 6


4.Kevin Rose

l Web Sitesi: www.digg.com (2003 yılında kaydolmuştur)

l Blog Kategorisi: İçerik paylaşma

l Kazanç: 500.000 $ / ay

l Günlük Sayfa Gösterimi: 25.300.000

l Günlük Benzersiz Ziyaretçi Sayısı: 3.115.000

l Alexa Sıralaması: 2158 (Sabit değil)

l Sayfa Sıralaması: 7


5.Markus Frind

l Web Sitesi: www.pof.com (2003 yılında kaydolmuştur)

l Blog Kategorisi: Online randevu

l Kazanç: 450.000 $ / ay

l Günlük Sayfa Görüntüleme: 19,700,000

l Günlük Benzersiz Ziyaretçi Sayısı: 2.200.000

l Alexa Sıralaması: 1110 (Alexa sıralaması sabit değil)

l Sayfa Sıralaması: 5


6.Michael Arrington

l Web Sitesi: www.techcrunch.com (2011 yılında kaydolmuştur)

l Blog Kategorisi: Teknoloji

l Kazanç: 350.000 $ / ay

l Günlük Sayfa Görüntüleme: 16,500,000

l Günlük Benzersiz Ziyaretçi Sayısı: 2.005.000

l Alexa Sıralaması: 945 (Sabit değil)

l Sayfa Sıralaması: 8


7.Jack Herrick

l Web Sitesi: www.wikihow.com (2005 yılında kaydolmuştur)

l Blog Kategorisi: Nasıl yapılır eğitimleri

l Kazanç: 330.000 $ / ay

l Günlük Sayfa Görüntüleme: 12.000.000

l Günlük Benzersiz Ziyaretçi Sayısı: 1.950.000

l Alexa Sıralaması: 180 (Sabit değil)

l Sayfa Sıralaması: 6


8.Perez Hilton

l Web Sitesi: www.perezhilton.com (2005 yılında kaydolmuştur)

l Blog Kategorisi: Ünlülerin faaliyetleri

l Kazanç: 300.000 $ / ay

l Günlük Sayfa Görüntüleme: 10,500,000

l Günlük Benzersiz Ziyaretçi Sayısı: 1.700.000

l Alexa Sıralaması: 8871 (Sabit değil)

l Sayfa Sıralaması: yok


9.Jeremy Schoemaker

l Web Sitesi: www.shoemoney.com (2003 yılında kaydolmuştur)

l Blog Kategorisi: Faturaları ödeme becerileri

l Kazanç: 150.000 $ / ay

l Günlük Sayfa Görüntüleme: 700.000

l Günlük Benzersiz Ziyaretçi Sayısı: 900.000

l Alexa Sıralaması: 312,931 (Sabit değil)

l Sayfa Sıralaması: 6


10.Amit Agarwal

l Web Sitesi: www.labnol.org (2005 yılında kaydolmuştur)

l Blog Kategorisi: Teknoloji

l Kazanç: 70.000 $ / ay

l Günlük Sayfa Görüntüleme: 500.000

l Günlük Benzersiz Ziyaretçi Sayısı: 270.000

l Alexa Sıralaması: 13.024 (Sabit değil)

l Sayfa Sıralaması: 6


Sonuç olarak Adsense ile en çok kazanan sitelere baktığınızda oldukça iyi gelirler elde edebileceğinizi görürsünüz. Fakat kısa sürede ve emek harcamadan milyoner olmayı hayal edemezsiniz. Yukarıda sıralanan tüm bu sitelere baktığınızda yıllardır bulundukları sektörde içerir paylaştıklarını görebilirsiniz.

En önemli olan şey hakkında yazdığınız konuyu sevmeniz ve bu işi tutkuyla ve sürekli olarak yapmanızdır. Ayrıca Google’da aranan kelimeler ve konular hakkında detaylı bir araştırma yapın. İçeriklerinizi buna göre şekillendirin. Yapay araçlar ve botlar kullanarak sahte tıklamalara başvurmayı düşünmeyin.

Ayrıca bakınız:

Google Adsense Rehberi |Google Adsense Sık Sorulan Sorular |Google Adsense Geliri Nasıl Arttırılır |Google Adsense Nedir

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir yorum

  1. Bahsedilen rakamlar gerçekten de inanılmayacak derecede. Genel olarak ortak nokta ise hepsinin yaptıkları işe yıllarını vermiş olması. Bizdeki site sahipleri de 2 ayda yüzlerce lira niye kazanamıyoruz diye hayıflanıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..