AdsenseDijital Pazarlama

Adsense’den En Çok Kazandıran Siteler Nelerdir?

Adsense’den en fazla kazandıran siteler nelerdir? sorusuna cevap vermeden önce, yazımızı Adsense’nin tam olarak ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar içinde, anlaşılır ve kısa bir dille anlatmakta yarar var.

Adsense, Google servislerinden birisi olan Adwords reklam şirketinin müşterilerden aldığı reklamları, milyonlarca site üzerinde yayınlayarak farklı etkileşimlere göre reklam verenden aldığı reklam ücretinin bir kısmını kestikten sonra, kalan kısmını site sahibine ödeyerek sitelerinden gelir elde etmesini sağlayan bir reklam ağıdır diyebiliriz.

Adsense bir Google servisi olup, hiçbir hileye başvurulmadan siteleriniz üzerinde yayınladığınız reklamlardan gelir elde etmenizi sağlayan, oldukça güvenilir bir platformdur.
Yeni bir site açmak isteyen webmasterlar, genellikle Adsense’den en çok kazandıran siteler ve Adsense’den en fazla kazandıran kelimeler nelerdir? şeklinde arayış içerisinde olurlar. Bunun en büyük sebebi ise, bu şekilde gelirlerini daha fazla arttırmaktır. Öncelikle merakla bekleyenler için Adsense’den en çok kazandıran siteler nelerdir? onları paylaştıktan sonra, ardından da Adsense’den en fazla kazandıran kelimeler nelerdir? sorusunun cevabını verelim.

Google Adsense ile ilgili detaylı rehberimizi incelemek için buraya tıklayın.

İşte Adsense’den En Fazla Kazandıran Siteler;

İngilizce Siteler

Öncelikli olarak İngilizce olan web sitelerinin, Adsense’den çok daha fazla kazandırdığını söylemekte yarar olacaktır. Zira dünya üzerindeki insanların büyük bir bölümünün İngilizce kullandığının düşünürsek, rekabetin bu alanda ne düzeyde yüksek olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz. Reklam verenin çok fazla olması, tıklama başına verilen ücretin oldukça yüksek olmasına neden olmaktadır. Basit bir sitede alacağınız tıklama bile, Türkçe fazla kazandıran aramalardan gelecek tıklama ücretinden çok fazla olabilmektedir. Hatta öyle ki, İngilizce bir siteye doğru aramayla gelen bir ziyaretçinin sadece bir tıklaması bile, 10-15 dolar kazandırabilmektedir. Tabi ki ücret her zaman böyle olmayıp, normal kabul edilebilecek bir tıklama da bile aynı kategoriye sahip Türkçe siteye nazaran, yaklaşık olarak 3 katı daha fazla kazanmanız mümkün. Özellikle kanser, tüp bebek, estetik, genel sağlık, sigorta, turizm ve finans kategorilerine açılmış web sitelerine hatırı sayılı ziyaretçiler çekerek, çok büyük kazançlar elde etmek mümkündür.

Sigorta Siteleri

Taşıt sigortası, bireysel sigorta, ev sigortası gibi farklı niş üzerine açılmış siteler de, Adsense en fazla kazandıran siteler arasındadır.
Kadınlara Yönelik Siteler: Kadınlara yönelik sitelerin Adsense’den fazla kazandırmasındaki temel neden, kadınların kendilerini ilgilendiren reklamlar çıktığında meraktan daha fazla reklam tıklaması yapmalarıdır. Kadınların geneli bu konuda üşengeç olmayıp, ilgili bir reklam gördüklerinde daha fazla tıklama yapmaktadırlar. Aynı zamanda tıklama yaptıkları reklamda açılan web sitelerinde erkeklere nazaran daha fazla zaman geçirmeleri, Tıklama başı ödeme oranını arttıran bir kriterdir.

Tüp Bebek ve Kısırlıkla İlgili Siteler

Tüp bebek ve kısırlık tedavisi temalı siteler, Adsense’den en fazla kazanan sitelerin başında gelmektedir. Biraz dar bir alan olsa da, TBM oldukça tatmin edicidir.

Oyun Siteleri

Oyun sitelerinde her ne kadar alakasız reklamlar çıkıyor olsa da, tıklama sayısının diğer kategorilere göre oldukça fazla olması, iyi bir kazanç elde etmenize neden olacaktır. Zira oyun oynarken yetişkin insanların bile oyunun heyecanı ile yanlışlıkla reklama tıklamaları bile, çok ciddi kazançlar sağlamaktadır. Bu tarz sitelerde önemli olan tek etken, oyunlarla ilgili aramalarda ilk sayfalarda olabilmektir.

Estetik, Saç Ekimi Siteleri

Yine Adsense’den çok kazandıran siteler için güzel bir örnek. Saç ekimi ve estetik siteleri, Adsense reklamlarından iyi kazandıran sitelerden birisidir.
Mobilya: Mobilya ve dekorasyon ağırlıklı web siteleri ile de, Adsense’den daha az tıklamaya daha fazla kazanabilirsiniz.

Adsense’den En Fazla Kazandıran Kelimeler

Adsense’den en çok kazandıran kelimeler hakkında bilgi sahibi olarak, başarı sağlayabileceğiniz en uygun kelime üzerinde web sitesi açabilir ve daha fazla kazanmaya başlayabilirsiniz. İşte o kelimeler;

Sigorta
Lazer epilasyon
Plastik Cerrahi
Estetik Cerrahi
Saç Ekimi
Dekorasyon
Tatil
Oteller
Forex
Oto Kiralama
Otomobil
Tüp bebek
Kısırlık tedavisi

gibi kelimeler, Adsense’den en fazla kazandıran kelimeler arasında yer almaktadır.

Google Adsense Rehberi

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..