Satış Ortaklığı

Affiliate Ürünleri Blogunuzda Nasıl Pazarlayabilirsiniz?

Affiliate Marketing - Satış Ortaklığı

İnceleme Yazısı

Hiçbir şey öldürücü bir ürün inceleme yazısından daha etkili olamaz!

Bir ürün inceleme yazısı ürünü okuyucularınıza tanıtırken aynı zamanda sizin o ürün ile ilgili fikirleriniz okuyuculara rehberlik edererek o ürünü neden almaları gerektiği ve alırlarsa onlara ne faydalar sağlayacağını anlamalarına yardımcı olur.

İnceleme yazıları doğru bilgilerden oluşmalı ve dürüstçe hazırlanmalıdır. Genellikle insanlar bir ürünü incelerken ürünün iyi yönlerine odaklanırlar ve olumsuz yanlarını çok irdelemezler. Bu yüzden siz onlara madalyonun iki yüzüzünüde göstermelisiniz. Bir ürünü tanıtırken bu tanıtımı bilgi ve incelemeleriniz ile birlikte resimlerlede desteklemelisiniz. Bazı insanlar için görsel içerik yazıdan daha çok şey ifade eder.
Samimi olmaya özen gösterin. Neticede ürünün sahibi siz değilsiniz ve insanlar ürün hakkında sizin tavsiye ve yorumlarızı bilmek için inceleme yazılarını okurlar.
Kendinizin dahi kullanmaktan hoşlanabileceğinizi düşündüğünüz bir ürünü tanıtmayı seçin.
Ürünlerin incelemelerini yazarken puanlama sistemi kullanıp, incelediğiniz ürüne puan veriniz.

Referans Gösterin

Bir affiliate ürünü pazarlamaya çalışırken kendi blog yazınıza link verin. Örneğin wordpress eklentileri ile ilgili bir yazı yazıyorsanunuz ve affiliate olarak pazarladığınız bir wordpress eklentisi var diyelim. WordPress eklentileri ile ilgili yazdığınız makalenin sonuna “affiliate ürünleri tanıtmak için özellikle bu eklentiyi tavsiye ediyorum” diyip altınada affiliate linkinizi koyup yönlendirme yapabilirsiniz.

Nasıl Yapılır- Yazıları

Affiliate ürünleri tanıtırken “Nasıl Yapılır?” türündeki yazılar mükemmel iş görür. Tanıttığınız ürünün kullanımı teknik bilgi gerektiriyorsa, bu ürünün nasıl kullanılacağı ile ilgili hazırlayacağınız ücretsiz bir ders veya rehber çok iyi etki yapacaktır.

Örneğin, bir hosting firmasının hizmetini tanıtıyor ve inceliyorsanız, x hosting firmasının panelinde yeni alan adları nasıl eklenir? Şeklinde bir mini rehber etkili olacaktır.

Kupon Kodlarını Kullanın

İnanın yada inanmayın ama indirim sağlamak pazarlama sektörünün altın silahıdır. Bir çok insan bir ürün yada hizmeti almayı düşündüğü zaman Google’ı açıp “ürün adı + indirim veya ürün adı + kupon” şeklinde arama yaparak almayı planladığı ürün veya hizmetten indirim alıp alamayacağını araştırır. Affiliate programı olan bir çok firma ve web sitesi size bu imkanı sağlayabilmektedir. Bir affiliate pazarlamacı olarak ana hedefinizin affiliate linkiniz üzerinden satıcıya alıcıyı göndermek olduğunu düşünürsek, indirim kuponu ile 1 taşta 2 kuş vurmuş oluyorsunuz. Kullanılan kupon sayesinde hem siz satışı gerçekleştirmiş olursunuz, hemde okuyucunuzu sağladığınız indirim ile mutlu etmiş olursunuz.

İnceleme Yazınızı Ön Plana Çıkartın

İster inceleme yazısı olsun isterse kupon kodu yazısı olsun amacınız bu yazıya daha çok ziyaretçinin ulaşmasıdır. Bu yüzden wordpress’de “yazıyı sabitle” seçeneği sayesinde yazınızı ana sayfaya sabitleyip ön planda tutmanız önemlidir.

Kenar Çubuklarında Banner Kullanın

Blogunuz hatırı sayılır bir organik ziyaretçi kitlesine ulaştığı zaman, banner reklamları muazzam derecede etkili bir satış silahıdır. Bannerlerin tasarımı ve yerleştirilme şekli, yapacakları etkiyi doğrudan belirler. Unutmayın ki; hiç kimse banner ve reklam çöplüğüne dönmüş bir site veya blogda ki bannerlere tıklamaz. Ne kadar az banner ve reklam varsa, o banner ve reklamların ziyaretçinin ilgisini çekme olasılığı artar.

Tüyo: Banner kullanacağınız zaman, inceleme sayfanızdan ziyade doğrudan affiliate linkiniz ile ürün sayfasına yönlendirmekte etkili bir yöntemdir.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..