BlogSeo

Alan Adının Önemi Nedir?

Webmasterların internet sitesi kurarken çok fazla önem verdikleri alan adının önemi nedir? Alan adı, bir internet sitesi oluşturmanın ilk adımıdır ve bu adımda, sitenize girmek isteyen ziyaretçiler için bir ön bilgi oluşturursunuz. Bu ön bilgiyi yani alan adını kullanan ziyaretçileriniz, internet sitenize doğrudan girebilir.

Bu nedenle öncelikli olarak alan adınız internet sitenizin içeriği ile alakalı olmalı ve internet sitenizi yansıtmalı… Alan adı kısa, öz olursa ve sitenizin içeriği ile bağlantılı olursa, ziyaretçiler internet sitenizi kolay kolay unutmazlar.

Ziyaretçilerinizin sitenizi kolay bir şekilde hatırlaması için alan adının önemi büyüktür. Alan adı sadece bu nedenden ötürü de önemli değildir. Alan adının Google ve arama motorları bakımından da büyük önemi vardır.

İyi Bir Alan Adı Google’da Üst Sıralar Demek

Alan adının önemi biraz da Google’da üst sıralarda yer almak için var. Google’da üst sıralarda yer alarak daha fazla ziyaretçi çekmek isteyenler, iyi bir alan adı seçmeli… Çünkü iyi bir alan adı Google’da üst sıralar demek…

Google alan adının durumuna göre internet sitenizi Google’da ilgili sıraya yerleştirecektir. İnternet sitenizin Google’daki sıralamasını etkileyen faktörlerden bir tanesi de alan adı unsurudur. Arama motorları her şeyden önce internet sitenizi alan adına göre değerlendirir ve bu değerlendirme sonucu indexler.

Bu nedenle kaliteli bir alan adı tercih edilmelidir.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..