Nasıl Yapılır

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Arama motoruna yazılan bir kelime ile her şey başlamaktadır. Bulmak istediğiniz kelimeyi arama motoruna anahtar kelime analizi nasıl yapılır? diyerek bulabilirsiniz. Arama pazarlaması alanında önemli bir yere sahip olan anahtar kelime analizi değerli ve dünüşümlülüğü yüksek olan bir aktivitedir. Doğru olan anahtar kelime sıralama bakımından internet sitenizi oluşturduğu gibi bozabilmektedir. Anahtar kelime analizi ile şunlar yapılabilmektedir.

  • Talep kaymalarını tahmin edebilirsiniz.
  • Değişmiş olan piyasanın koşullarında yön verebilirsiniz.
  • İnternet kullanıcılarının aradığı ürünleri, hizmetleri ve içeriklerini görebilirsiniz.

Anahtar kelimesi analizi ile pazarlama tarihinde tüketici olan kişilerin motivasyonlarını anlama konusunda ilerleme olmuştur.

Anahtar Kelimenin Değerinin Anlaşılma Durumu

İnternet sitenize anahtar kelimenin ne kadar değer kattığının sorusuna açıklık getirelim. Bir örnek verecek olursak; internet üzerinden satış yapan ayakkabası firması olan bir kişi düşünelim.

Kahverengi, siyah ayakkabı satan bir kişisiniz. Arama motoruna giren müşterilerde sizin satmış olduğunuz renkteki ayakkabıları arıyorlar. Siz arayan kişilerin kelimelerini gördüğünüz zaman hangi ayakkabıyı daha çok satmanız gerektiği konusu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bu anahtar kelime sizin avantajınıza olmaktadır.

Anahtar Kelimenin Değerini Belirlemek İçin Gerekli Süreçler

Anahtar kelimesinin değerini bilmeniz için bazı soruları kendinize sorunuz. Anahtar kelimenin sizin internet sitenizle ilgili olup olmadığını gibi mesela. Kullanıcı olan kişiler hangi anahtar kelimeyi kullanarak sizin internet satışı yapan sitenizi bulabilir gibi sorular.

Kullanıcı olan kişi anahtar kelimesi ile arama yaptığı zaman istediğini bulup mutlu oluyor mu gibi sorular. Bu sorulara evet olarak cevap verdiğiniz sürece ilerleme kaydetmeniz mümkün olacaktır.

Google Adwords’ta Anahtar Kelime İçin Örnek Kampanya Hazırlama

Sahip olduğunuz internet sitesi bir anahtar kelime sıralamasına sahip değilse eğer, kampanya hazırlayarak dönüşümleri görebilirsiniz. Kampanya hazırlamak için şunları yapınız. Google Adwords’ta tam eşleşme bölümünü seçip trafiği internet siteniz üzerinde bulunan ilgili olan siteye yönlendiriniz.

Bu şekilde yaptığınız zaman hiç yoktan 250 ile 300 arama boyunca gösterimleri izlemiş olacaksınız. Ayrıyetten bu şekilde dönüşüm oranlarını da izleyebileceksiniz. Bu sizin internet siteniz için avantaj olacaktır.

Etiketler
Daha fazla göster

Asya Sonerler

2016 yılından beridir blogluyor.. Sosyal medya bağımlısı. Seo, Dijital Pazarlama ve Sosyal medya kategorilerinde araştırmalar yapıyor. Paylaşmayı çok seviyor ve tam bir Youtubekolik!

Benzer yazılar

Bir yorum

  1. Devir eski devir değil. Şimdi internette bir çok site var. Hepsi de birbiriyle yarış halinde. Çünkü internet dünyasındaki kazanç oldukça büyük. Bu yüzden Anahtar Kelime analizi kullanıcıları siteye çekme noktasında oldukça büyük öneme sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..