Seo

Backlink Alma Yöntemleri Nelerdir?

SEO denildiği an akıllara gelen ilk terim hiç şüphesiz backlinktir. Backlink alınmak istendiği zaman ise en mühim kriterler natürel ve kaliteli olmasıdır. Google ve başka arama motorlarında sitenizin çok daha iyi bir konuma erişmesi adına kaliteli ve natürel backlinklere gereksiniminiz olacaktır. Şimdi, backlink alma yöntemleri nelerdir? En iyi backlink alma yöntemleri hangileridir? Bunlardan bahsedeceğiz.

Misafir Yazarlık Yoluyla Backlink Almak

Misafir veyahut konuk yazarlık neredeyse her gün işittiğimiz bir kavram olmakla birlikte backlink alma yöntemleri arasında da en etkili olanlardan birisidir. Misafir yazarlık yalnızca backlink sağlamanızı değil aynı anda bloğunuzun yüksek seviyede trafik elde etmesini de sağlamaktadır.

Mesela günlük olarak ortalama 60k trafiğe sahip olan bir blog ya da site içerisinde misafir yazarlık yapmak hem daha yoğun trafik hem de sadakatli ziyaretçiler manasına gelmektedir. Konuk yazarlık hususunda pek çok kişi önyargılı davranmaktadır.

  • Bunlardan en belirgin olanı şahsi sitemde içerik paylaşmak yerine niçin diğer herhangi bir platformda içerik paylaşayım şeklinde bir endişe ve kaygıdan ileri gelmektedir.
  • Backlink yalnızca bir bağıntıdan ibaret olmamakla birlikte asıl maksadı sitenizi ve markanızı tanıtıma sunmaktır.
  • Kendinizi tanıtmanın en güçlü metotlarından birisi de yer aldığınız sektör dâhilinde bulunan sağlam bir platformda kendinizden bahsetmektir.

Sosyal Medya ya da Sosyal Backlinkler

Blog hesabınızda yüksek kalitede içerikler sergiliyor olabilirsiniz. Fakat bu içerikleri hem doğru hem de en etkili biçimde pazarlamaktan yoksunsanız içeriklerinizin kaliteli olması yeterli olmayacaktır.

Zira içeriklerinizin kalitesi bir aşamadan sonra içeriği pazarlama hususunda yani daha fazla kitlelere ulaştırma hususunda yetersiz olacaktır. Bu sebeple burada devreye sosyal medya platformları girmektedir. Bu platformlar arasında Google+ son derece mühimdir. Çünkü bu yöntem sayesinde dofollow backlinkler sağlayabilirsiniz.

Forumlardan Backlink Sağlamak

Bu yöntem, backlink alma yöntemleri arasında en eski olanıdır. Eski olmasının beri yanında da geçerliliği hala devam eden bir yöntemdir. Yalnız forumlardan backlink edinmek düşünüldüğü kadar basit değildir. Zira backlinkin kaliteli ve bu bağlama kaliteli olması esas koşullardan birisidir.

Etiketler
Daha fazla göster

Asya Sonerler

2016 yılından beridir blogluyor.. Sosyal medya bağımlısı. Seo, Dijital Pazarlama ve Sosyal medya kategorilerinde araştırmalar yapıyor. Paylaşmayı çok seviyor ve tam bir Youtubekolik!

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..