Seo

Backlink Alma Yöntemleri

İnternet sitesi olanlar için birçok farklı ve özel backlink alma yöntemleri var. Bu yöntemleri kullanan internet sitesi sahipleri, siteleri için kaliteli backlinkler alabilir.

Bu yöntemlerden ilki başka sitelere ziyaretçi olarak makale yazmak… Sizden daha iyi durumda olan bir internet sitesine iyi bir yazı yazıp, bu yazıya bir de link eklerseniz, kaliteli bir backlink almış olursunuz.

Yine farklı sitelere kaliteli yorumlar yapar ve internet sitenizi bu link ile eklerseniz, kaliteli bir backlink almış olursunuz.

Backlink almanın bir diğer yöntemi de forum sitelerini aktif olarak kullanmaktır. Forum sitelerindeki imza bölümlerini, ya da profilinizin diğer bölümlerini kullanarak backlink alabilirsiniz.

Sitenizi internetteki kaliteli dizin sitelerine eklemek de kaliteli bir backlink almak için eşsiz bir yöntemdir. Bunların dışında, sosyal medya sitelerini backlink almak için kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Sitelerini Kullanmayı İhmal Etmeyin

Backlink alma yollarını uygularken sosyal medya sitelerini hiçbir şekilde ihmal etmemelisiniz. Onlarca sosyal medya sitesinden yararlanarak kaliteli backlinkler alabilirsiniz.

Yazılarınızı bu mecralarda paylaşmak ve yazılarınızın bu mecralarda paylaşılmasını sağlamak backlink almak için en ideal yöntemlerden bir tanesidir. Sadece bu yöntemi kullanarak bile internet siteniz için kaliteli backlinkler alabilirsiniz.

Facebook, Twitter gibi ünlü sosyal medya siteleri başta olmak üzere bütün sosyal medya sitelerini backlink almak amacıyla aktif olarak kullanabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..