Blog

Başarı İçin Yol Haritanız Olacak 10 Blog İstatistiği

İnsanları memnun etmek kolay iş değildir, hele web sitenizin ziyaretçilerini memnun etmek çok daha meşakkatlidir. Mevcut bir blogunuz var veya yeni bir blog açmaya niyet ediyorsanız, bu yolda size ışık tutacak, başarılı olmanıza öncülük edecek 10 önemli istatistiği açıklıyoruz. Peki blogunuzu başarıya götürecek, bilmeniz gereken bu 10 istatistik nelerdir? gelin şimdi bunlara göz atalım ve blogunuzu bir değil bir kaç adım ileriye taşıyacak unsurları inceleyelim.

Ziyaretçilerinizin %80’i Yeni

Hergün blogunuzu ziyaret eden kullanıcıların ortalama olarak %80’inin blogunuzu ilk kez ziyaret eden kullanıcılar olduğunu biliyormuydunuz? Bu ziyaretçilerin blogunuzu tekrar ziyaret etmesi için fırsatlar oluşturun. E-posta listeleri oluşturabilir yada sosyal medya sayfa ve grublarınıza ziyaretçilerinizi katılmaya teşvik edebilirsiniz.

4 Kat Fazla Ziyaretçi

Düzenli olarak bloguna içerik gönderen blogların güncel olmayan bloglardan tam 4 kat daha fazla trafik aldığını biliyormuydunuz? Özellikle hergün 1 kez yeni içerik girişi yapan blogların trafikleri kısa sürede büyük artış gösteriyor. Düzenli şekilde aksatmadan blogunuza içerik göndermeyi ihmal etmeyin.

%53 Daha Fazla Trafik

Yeni açılan bir blog 50+ içerik gönderimi yaptıktan sonra trafik değerlerinde %53 artış oluyor, bu rakam arttıkça trafikte buna ortantılı olarak yükseliyor.

Uzun Yazılar Trafik Sağlıyor

1000 ve üzeri kelime sayısına sahip yazılar blogların trafiğini artırıyor. Makalelerinizi yazarken 1000 kelimenin altında tutmamaya çalışın.

Sosyal Medya Paylaşımları Blog Trafiğini En Az %40 Artırıyor

Sosyal medya’yı etkili kullanan ve içeriklerini sosyal medya’da paylaşan blogların trafiği diğerlerine göre %40 artış gösteriyor. Yazılarınızı ziyaretçileriniz tarafından paylaşılabilmesini kolaylaştırın, sosyal medya paylaşım ikonlarını mutlaka kullanın.

Pazartesi Aksiyon Gününüz

Blogların en çok ziyaret edildiği ve okunduğu gün Pazartesi günleridir. Buna uygun olarak pazartesi günlerini etkili kullanın.

Sosyal Paylaşım Günü Perşembe

Sosyal medya’da en çok paylaşımın olduğu günler ise Perşembe günleridir. Perşembe günü mutlaka sosyal medya’da yerinizi alın ve içeriklerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin.

Makaleler, Reklamları Ezip Geçiyor!

Araştırmalara göre insanlar reklamlardan çok, makaleleri önemsiyor. Bir ürün yada hizmet alımına çoğu zaman makaleler referans oluyor. Reklamlar yerine blogunuzda özgün makalelere yer verin, insanları yazılarınız ile yönlendirin.

Günlük İçerik, Haftalık İçeriği 4’e Katlıyor

Hergün 1 yeni içerik girişi yapan bloglar, haftada 1 kez içerik girişi yapan bloglara göre tam 4 kat fazla trafik alıyor. Mümkünse blogunuza hergün 1 içerik girmeye özen gösterin.

Yazar Değil Yazarlar!

Bir çok insan birkaç yazarın paylaşımda bulunduğu blogları, tek 1 yazarın yazdığı bloglara göre daha verimli ve güvenilir buluyor. Farklı perspektiflere sahip kalemlerden çıkan farklı içeriklerin yayınlandığı bloglara ilgi daha fazla.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..