Nasıl YapılırRehber
Trendler

Bitcoin Nasıl Kazanılır? Kapsamlı Rehber

Bitcoin nasıl kazanılır |Bitcoin’in en yeni yatırım varlıklarından biri olarak ortaya çıkması, bir zamanlar blockchain kaynaklı kripto para biriminin asla gerçek dünya değerine sahip olamayacağına inanan pek çok kişiyi şaşırttı. Ayrıca, daha önce Bitcoin’i hiç duymamış ya da göreceli olarak az şey bilenlerde büyük ilgi yarattı. Sonuç olarak, şimdi kripto para birimi teknesinde fazladan para kazanmak için inanılmaz fırsatlar var.

Bu yazımızda, Bitcoin ile nasıl para kazanacağınızı ve kripto para birimi trendinden faydalanmanın birçok farklı yolunu keşfedeceksiniz.

Bitcoin Nasıl Kazanılır ? Gerçekçi Olalım

Bitcoin kazanma ve Bitcoin ile para kazanma yöntemlerine başlamadan önce, ne kadar para kazanabileceğinize dair gerçekçi bir fikir edinmek önemlidir. Bu pazarda kazanılacak çok büyük miktarda para olmasına rağmen, Bitcoin kazanmanın acemi dostu yöntemlerinin birçoğu sadece küçük miktarlarla sonuçlanacaktır. Yine de cesaretinizi kırmayın. Küçük miktarlarda Bitcoin bile, özellikle kripto para biriminin değerinin şu andaki hızlı büyümesi göz önüne alındığında faydalı varlıklar olabilir.

Daha büyük miktarlarda Bitcoin sahibi olmak istiyorsanız, bu da tamamen mümkün. Ancak bütçenizi zorlayacak yatırımlar yapmanız gerekecektir. Bunun dışında, Bitcoin ile para kazanmaya başlamanın farklı yollarını aramaya başlayalım.

1- Bitcoin Madenciliği

Mümkün olan en büyük Bitcoin miktarını bir araya getirmek istiyorsanız, madencilik en iyi seçenekler arasındadır. Madencilik, otomatik olarak yeni Bitcoin yaratan bir dizi matematiksel işlemi gerçekleştirmek için elektronik donanımların kullanılmasını gerektirir. Toplamda herkesin üretebileceği Bitcoin miktarı yalnızca 21 milyon adettir.

Bitcoin nasıl kazanılır

Bitcoin madenciliğine girmeden önce bilmeniz gereken şey, zaman içinde zorluğun artması. Başka bir ifade ile, sonraki her Bitcoin’i üretmek için daha fazla zaman ve bilgi işlem gücü gerekir. Bitcoin’in ilk günlerinde, kripto para birimi meraklıları Bitcoin madenciliği için normal bilgisayarlarda grafik işlem birimlerini kullandılar. Ancak artık zorluk o kadar arttı ki, çok daha fazla işlem gücüne sahip özel donanımlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Bitcoin madencileri (bitcoin miner), günümüzün zorlu ortamında Bitcoin üretmek için gerekli bilgi işlem gücünü sağlayan harici cihazlardır. Bir Bitcoin madencisinin fiyatı, işleme kabiliyetine bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir. Küçük USB madencileri 100 dolar ve altı seviyelerinde iken, daha büyük, daha güçlü madencilik cihazları ise on binlerce dolara ulaşabiliyor. Bir Bitcoin madencisi satın almak için yapılan ilk yatırım oldukça büyük olsa da 21 milyona ulaşana kadar kendi yeni Bitcoin akışınızı oluşturmanıza olanak sağlar.

Madenciliğe kendiniz başlamaya karar verirseniz, çevre birimlerini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Kullanmayı tercih ettiğiniz donanım için sadece para ödemekle kalmayacak, aynı zamanda elektrik masraflarınız da olacak. Önemli miktarda ısı üreten büyük bir madenciniz varsa, düzgün çalışmasını sağlamak için bir soğutma sistemi de kurmanız gerekebilir. Bu maliyetler Bitcoin madenciliğindeki kâr marjının çoğunu tüketebilir. Neyse ki, eğer Bitcoin değeri yükselmeye devam ederse, bu çevresel maliyetler sonunda geriye dönük olarak telafi edilebilecektir.

Sözleşmeli Madencilik

Kendi kişisel Bitcoin madenciliği girişiminizin ilk masraflarını ve güçlüğünü karşılamak istemiyorsanız, sözleşmeli madencilik olarak bilinen yöntemlerle çalışmaya devam edebilirsiniz. Sözleşmeli madencilikte, bir şirketin kendi adına Bitcoin madencilik ekipmanını kullanması karşılığında bir ücret ödersiniz. Bu sözleşme belirli bir süre devam edecek ve bu süre içinde sözleşmeli olduğunuz ekipmana yazılan tüm Bitcoin’ler Bitcoin cüzdanınıza gönderilecektir. En büyük sözleşmeli madencilik hizmetlerinden ikisi Genesis Mining ve Hashing24’tür. Sözleşmeli madencilik, Bitcoin biriktirmenin kolay ve pasif bir yoludur, ancak uzun vadede kendi Bitcoin madencilik ekipmanına sahip olmaktan daha pahalıya mal olacaktır.

Bitcoin nasıl kazanılır |Şunu hatırlatmamıza izin verin; Bitcoin üretmek artık gerçekten çok zor.

Bitcoin İçin Komple Mikro Görevler

Madencilik, Bitcoin’i diğer yöntemlerden daha hızlı kazanmanıza izin vermesine rağmen, yüksek yatırım eşiği, herkes için uygun olmayacağı anlamına gelir. Bitcoin dünyasında yerinizi almaya başlamak için daha küçük ölçekli bir yol arıyorsanız, mikro görevleri tamamlamayı tercih edebilirsiniz. Mikro görevler, bir reklamı izlemek veya sosyal medyada bir yayına katılmak gibi küçük, basit eylemlerdir. Ücret genellikle çok düşük olsa da mikro görevler muhtemelen Bitcoin elde etmenin en kolay yoludur.

Mikro görevler

Bitcoin’de ödeme yapan mikro görevlerle başlamak için gidilecek en iyi yerlerden biri, bu tür görevlerde uzmanlaşmış bir pazar yeri olan CoinWorker’dir. CoinWorker görevleri, her biri 0,01 ABD Doları (USD) değerinde puanlarla ödenir. CoinWorker’daki birçok görev 0.03-0.05 $ gibi düşük bir ücret ödemesine rağmen, bazıları 1.00 $ ‘dan fazla ödeme yapar. CoinWorker’da listelenen görevler genellikle çok kolaydır ve tamamlanması yalnızca birkaç dakika sürer.

Reklamları görüntülemek için size küçük miktarlarda Bitcoin ödeyecek birkaç site daha mevcut. Diğer mikro görevler gibi, bu işlemler çok az miktarda Bitcoin öder, ancak gerçekleştirilmesi inanılmaz derecede kolaydır. İlk Bitcoin’inizi kazanmaya çalışıyorsanız, reklamları görüntülemek bunu yapmanın en kolay yollarından biridir. Bitcoin karşılığında kullanıcıların reklamları görüntülemesine izin veren en iyi sitelerden bazıları CoinAdder, Ads4BTC ve Advercoins’tir.

Bitcoin Faucet – Musluklardan Bitcoin Akıyor

Bitcoin muslukları, mikro görevlere benzer, zamanınızın küçük bir miktarını ayırarak birkaç Satoshi kazanmanızı sağlayan sitelerdir. Musluklar söz konusu olduğunda, Bitcoin genellikle her beş dakikada bir gibi belirli bir aralıkta kullanıcılar tarafından talep edilebilir.

Bitcoin muslukları, birçok kullanıcının uğraşması için neredeyse çok küçük miktarlarda ödeme yapar, ancak Bitcoin dünyasına girmenin ve dijital cüzdanınızda küçük bir miktar kripto para birimi görmeye başlamanın iyi yoludur. Moon Bitcoin, bu muslukların en popülerlerinden biridir, ancak FreeBitcoin, Bitcoin Zebra ve Daily Free Bits dahil olmak üzere pek çokları vardır.

Bitcoin ve Bitcoin Türevlerine Yatırım Yapın

Bitcoin’de son birkaç yıldaki en ilginç gelişmelerden biri, oldukça popüler bir yatırım varlığı olarak ortaya çıkması olmuştur. Bitcoin’e yatırım yapmak, hisse senetleri ve tahvillere para koymak kadar yaygın olmasa da hızla finansal ana akım içine giriyor. Tahmin edilebileceği gibi, yatırım Bitcoin ile para kazanmanın en kazançlı yollarından biridir.

Bitcoin nasıl kazanılır

Bitcoin yatırımının en temel şekli, fiyatı kar elde etmek için yeterince artana kadar Bitcoin satın almak ve tutmaktır. Yüksek fiyat dalgalanma düzeyi sayesinde, bu stratejiyi daha erken takip eden yatırımcılar inanılmaz kazançlar elde etti. 2011’in başlarında 1 $ değerinde iken Bitcoin’e sadece 500 dolar yatırmış olsaydınız, yatırımınız bugün 9.5 milyon dolardan fazla olurdu. Elbette, bu aşırı bir örnektir, ancak yatırımlarını uzun süre sürdürmek isteyen bazı tüccarlar Bitcoin yatırımının ne kadar karlı olduğunu göstermektedir.

Geçmişte Bitcoin yatırımını olumsuz etkileyen sorunlardan biri de güvenilir borsaların olmamasıydı. Bir süredir Bitcoin’i takip ediyorsanız, gerçekleşen dolandırıcılık ve hacking olayları nedeniyle milyonlarca dolarlık Bitcoin kaybedilmesi, Bitcoin’in ana akım kabul edilmesini yıllarca geciktirdi. Şimdi ise, Bitcoin hizmetlerini sağlamak için piyasaya yeni nesil daha güvenli ve daha iyi çalışan borsalar geliyor. Bunların en göze çarpanı, çoğu yeni yatırımcı için fiili Bitcoin değişimi olan Coinbase’dir, eğer diğer kripto para birimleri döviz değişimleriyle ilgileniyorsanız, Coinbase ve türevlerine göz atın.

Takas

Bitcoin’e yatırım yapmanın daha az bilinen bir yolu, onu CFD (Contract for Difference) olarak takas etmek veya fark için sözleşme yapmaktır. Temel olarak, bir CFD bir varlığın fiyatına dayanan bir türev enstrümanıdır, bu durumda bu varlık Bitcoin’dir. Bununla birlikte, standart yatırımların aksine, CFD’ler aslında yansıttıkları varlıkları satın almayı içermez. Bunun yerine, tüccarlar bir CFD brokeri ile bir varlığın fiyatının hareketi üzerinde pozisyon açarlar. CFD’ler tipik olarak yüksek kaldıraç oranlarına sahiptir, yani hem kazançlar hem de kayıplar daha geleneksel bir yatırım ortamında olacağından daha yüksektir. Doğru kullanıldığında, Bitcoin CFD’ler oldukça karlı olabilir.

Satış Ortaklığı – Bitcoin İle İlgili Ürünleri Pazarlayın

Şimdiye dek, muhtemelen Bitcoin ile nasıl para kazanabileceğiniz fikrine sahip olmuşsunuzdur. Bununla birlikte, Bitcoin’e sahip olmadan Bitcoin’den para kazanmanın yolları da vardır. Bunu yapmanın yolu, kârlı Bitcoin tabanlı ürün ve hizmetleri, kripto para birimi piyasasına ilgi duyan insanlara pazarlamaktır.

Bitcoin nasıl kazanılır

Bitcoin ürünleri için satış ortağı pazarlamacı olmanın en kolay yolu, Bitcoin madencilik cihazlarını Amazon Associates satış ortaklığı programı aracılığıyla tanıtmaktır. Bu programı kullanarak, web sitenizden Amazon’a ziyaretçi gönderebilir ve gelecek 24 saat içinde orada satın aldıkları herhangi bir ürün için küçük bir komisyon alabilirsiniz. Amazon’un Bitcoin madencilik ekipmanları biraz sınırlı olsa da başlamanız için yeterli olacaktır. Satış ortaklığı bağlantılarınızı yayınlayabileceğiniz bir web sitesine de ihtiyacınız olacak. İyi haber şu ki, Bitcoin madencileri (bitcoin miner) genellikle 100 $ ve üzeri olarak fiyatlandırıldığından, pazarlama çabalarınızdan iyi para kazanmaya başlamak için çok fazla satmanıza gerek yoktur.

Aynı konsept Bitcoin servislerine de uygulanabilir. Bu makalede daha önce ele alınan sözleşmeli madencilik hizmetleri dahil olmak üzere Bitcoin’i çevreleyen birçok hizmet, kendilerine başvuran pazarlamacılara cömert komisyonlar sunuyor. Bir web sitesi oluşturacaksanız, hizmetlere yönelik promosyonları sayfanıza entegre etmek okuyucularınıza yardımcı olabilir ve sizin için karlı olabilir.

Freelancer Olarak Çalışın ve Bitcoin ile Para Kazanın

Bildiğiniz gibi, yazı yazmaktan web sitesi geliştirmeye kadar serbest çalışan (freelancer) hizmetler için muazzam bir çevrimiçi pazar var. Serbest çalışanları hizmetleri için ödeme yapmak isteyen müşterilere bağlamak için zaten yüzlerce site var. Bu eğilime dair yeni bir gelişme, Bitcoin olarak serbest çalışanlara ödeme gönderen bir avuç site şeklinde ortaya çıkmıştır. İşletmelerin veya diğer kişilerin size parasını ödemeye istekli olacağı yararlı bir yeteneğiniz varsa, oldukça önemli miktarda Bitcoin karşılığında hizmet sunabilirsiniz.

Bitcoin nasıl kazanılır

Bitcoin karşılığında freelance çalışmanın, onu kripto para birimi piyasasına ciddi bir giriş yapmanın en iyi yollarından biri yapan iki avantajı vardır. Birincisi, madencilik veya yatırımdan farklı olarak, çoğu serbest çalışma biçimi için başlangıç ​​maliyetinin çok az olması veya hiç olmamasıdır. İkincisi, bazı freelance işlerin, bir kerede yalnızca birkaç sentlik Bitcoin almayı içeren diğer ücretsiz yöntemlerden ayrı olarak, düzinelerce hatta yüzlerce dolar değerinde Bitcoin ödeyebilecekleridir. Bitcoin’i başlangıçta çok miktarda para yatırmadan makul bir hızla kazanmak istiyorsanız, freelancer muhtemelen en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Bitcoin Nasıl Kazanılır |Serbest Çalışmak

Serbest çalışmaya başlamadan önce ne tür bir servis satacağınıza biraz düşünün. En popüler seçeneklerden bazıları yazma ve yazım hatası düzeltme hizmetleri, grafik tasarım, video prodüksiyonu, seslendirme çalışması, programlama ve ses düzenlemedir. Elbette, sunacağınız hizmetler, kendi ilgi alanlarınıza ve becerilerinize bağlı olacaktır.

Satmayı düşündüğünüz hizmetlere karar verdikten sonra, Bitcoin’de ödeme yapan bir freelance pazarına kaydolmanız gerekir. Bazıları için çekici olabilecek bir seçenek XBT Freelancer. Bu site birçok yüksek maaşlı iş sunmaktadır, ancak çoğu doğası gereği oldukça tekniktir ve tüm freelance çalışanlar için uygun olmayabilir. Başka bir büyük pazar olan Cryptogrind, freelance çalışanların daha düşük fiyatlar karşılığında daha basit hizmetler sunmasını sağlar. Geleneksel serbest platform Fiverr’ı daha önce kullandıysanız, Cryptogrind, muhtemelen temel çalışmaları Fiverr’lara çok benzer olduğu için size tanıdık gelecektir.

Bitcoin Tabanlı Reklamlarla Para Kazandırılacak İçerik Oluşturma

Çevrimiçi para kazanma hakkında çok şey biliyorsanız, muhtemelen bir web sitesine reklam vermek için ödeme yapıldığını bilirsiniz. Neyse ki, tam olarak aynı konsept Bitcoin için de çok iyi çalışır. Harika içerik oluşturarak pasif bir kripto para kazanmak istiyorsanız, BitMedia gibi Bitcoin tabanlı bir reklam ağına kaydolmayı düşünün. Bu ağlar, web sitenize yerleştirilen reklamlarda tıklama işlemleri için size Bitcoin olarak ödeme yapar. İçeriğiniz ne kadar ziyaretçi ve tıklama alırsa, o kadar çok Bitcoin kazanabilirsiniz.

Bitcoin reklam ağları herhangi bir siteye teorik olarak uygulanabilir olsalar da aslında kripto para birimi ve teknolojiye odaklanan siteler üzerinde etkili olacaklardır. Çünkü şu anda bu hizmetleri kullanan reklam verenlerin çoğu, Bitcoin işindedir. İyi haber şu ki, Bitcoin reklam ağlarını, Bitcoin ile ilişkili satış ortaklığı ürünlerini tanıtmak için kullandığınız sitedeki uygulamaları kolaylaştıracaktır. Bu yaklaşım, aynı web sitesinden aynı anda hem Bitcoin hem de normal dolar kazanma şansı verir ve bu ikisi arasındaki gelir akışınızı çeşitlendirir.

Sahip Olduğunuz Bitcoinleri Borç Verin

Faiz için borç para vermek her zaman pasif gelir elde etmenin en iyi yollarından biri olmuştur ve bu ilke dijital para birimleri için çok geçerlidir. Eşler arası bitcoin borç verme bir bankanın veya başka bir finansal kurumun rolünü üstlenmesini sağlaması bakımından harika bir yöntemdir. Daha sonra, bu borç verenler, borç verdikleri paranın geri ödenmesiyle faiz toplarlar. Bitcoin’i kredilerle kazanmak için, bir ödünç verme platformu kullanmanız gerekir. Bitbond, şu an için en popüler ve en güvenilir platformlardan biri olmasına rağmen, mevcut başkaları da var. Bitcoin kredilerinde faiz oranları oldukça yüksektir ve bazıları yüzde 10’u aşmaktadır.

Borç vermeye başlamak için öncelikle biraz Bitcoin almanız gerekir. Burada açıklanan diğer yöntemlerden birini kullanarak satın alabilir veya kazanabilirsiniz. Borç vermeyi Bitcoin kazanmanın diğer yöntemlerini tamamlamak için de kullanabilirsiniz. Borç vermekten ciddi miktarda para kazanmak istiyorsanız, bolca Bitcoin satın almak iyi bir fikir olabilir, çünkü daha fazla kredi yatırmanıza ve daha fazla faiz ödemesi almanıza olanak sağlar. Unutmayın her zaman ödünç verdiğiniz kişiyi dikkatlice göz önünde bulundurduğunuzdan ve yalnızca yüksek derecede güvendiğiniz kredileri finanse ettiğinizden emin olun.

Blockchain Yazılım Geliştiricisi Olun

Bu listede şu ana kadar gördüğünüz seçeneklerin çoğu, Bitcoin ile para kazanmanın basit yolları oldu. Bitcoin ile geçinme konusunda gerçekten ciddiyseniz, bunu yapmanın en iyi yollarından biri, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri kullanan artan sayıda site ve dijital sistemler için yazılım geliştirici olmaktır. Bitcoin’de ödemeyi kabul etmeye karar veren her yeni web sitesi için, uzman bir Blockchain geliştiricisi için çok fazla potansiyel var. Siz bu kişiyseniz, önümüzdeki yıllarda size sunulan fırsatlar neredeyse sınırsız olabilir.

Bitcoin nasıl kazanılır

Tabii ki, Bitcoin trendi ile para kazanma yöntemi basit olmaktan uzak. Başlamak için, güçlü bir bilgisayar bilimi, matematik ve bilgisayar programlama anlayışı gerekir. Ayrıca blockchain konusunda uzmanlaşmış, yeterli bilgi sahibi olmanız gerekir.

Giriş için bu kadar yüksek bir eşik ile, neden bir blockchain geliştiricisi olmanın zaman ayırmaya değer olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabı, kalifiye blok zinciri uzmanlarının mevcut piyasada kazanabileceği para miktarında yatmaktadır. Blockchain geliştiricilerinin ortalama maaşları yaklaşık 80.000 dolar, üst seviye geliştiriciler ise 300.000 $ ‘ın üzerinde maaşlar kazanabiliyorlar.

Bu büyük kazanç potansiyeli, artan talebe de bağlıdır. Bitcoin’in her geçen gün daha fazla tanınmasıyla, blok zincirleme (blockchain) teknolojisine yatırım yapan şirket sayısı önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli ölçüde artabilir. Blok zinciri geliştiricileri az ve çok uzak olduklarından, gelecekte çok yüksek talep göreceklerine güvenebilecekleri anlamına gelir.

Oyun Oynayarak Bitcoin Kazanın

Bitcoin’den para kazanmak için oyun oynamaktan eğlenceli daha iyi bir yolu var mı? Bitcoin ile ödeme yapan oyunlar, çok az miktarda Bitcoin ödedikleri ve reklam yoluyla kar elde ettikleri için musluklara çok benzer. Bitcoin oyunlarının avantajı, ücretsiz olarak her güne vaktinizi ayırabileceğiniz bir etkinlikten para kazanmalarıdır. Mobil oyun oynama alışkanlığınız varsa, size harcadığınız süre boyunca sizi ödüllendirmek için küçük Bitcoin artışları ödeyecek bazı oyunlar bulmayı deneyin. Çok fazla olmasa bile, bedavaya oynamaktan daha iyidir.

Bitcoin tabanlı oyun kategorisi, Bitcoin’i para birimi olarak kullanan dijital casinoları da içerir. Kumar oynamaktan hoşlanıyorsanız bunlar sizin için eğlenceli olsa da güvenilir bir şekilde para kazanmak için çok iyi bir yol değildir. Diğer kumarhaneler gibi, bahis oranları her zaman evin lehine olacaktır. Biraz Bitcoin kaybetme konusunda sorun yaşamıyorsanız ve sadece biraz eğlenmek istiyorsanız, bu tür oyunları denemede yanlış bir şey yoktur.

Oyun oynayarak Bitcoin kazanma konusunu bir diğer makalemizde daha detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Sonuç

Anlatabileceğiniz gibi, Bitcoin’in yükselişinden kar elde edebileceğiniz yöntemler neredeyse sınırsız. Kripto para birimini kendiniz tutmak ya da diğer Bitcoin meraklılarına hizmet ve teknik bilgi sağlayarak para kazanmak istediğinizde, mevcut pazarda sizin için fırsatlar var. Hepsinden iyisi, Bitcoin’in tam potansiyeli muhtemelen gerçekleşmekten çok uzak. Kripto para birimleri finansal araçlar ve günlük ödeme yöntemleri olarak daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayınca, para kazanma fırsatları da artmaya devam edecektir.

Ayrıca bakınız: Bitcoin nedir? nereden alınır?

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

2 yorumlar

  1. Güzel, faydalı bir rehber olmuş fakat bitcoin çok hızlı bir borsadır. iyi takip edip analiz yapmak gerekir.

  2. Bit coin olayının asıl yüzünü bilmek oldukça önemli. Yatırım yaparken neye ve ne için yatırım yaptığınızı bilmenizi tavsiye ederim. Büyük güçler kripto para ile bir çok amaçlarını gerçekleştirmek istemekteler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..