BlogSeo

Blog Başlıkları Nasıl Olmalı?

Blog yazarlığı, birçok kişinin hobi olarak uğraştığı bir uğraştır. Kişisel bloglar ücretsiz olarak açılabildiği gibi, belirli bir ücret karşılığında da blog açmak mümkündür. Blog tasarımı kadar blog başlıkları da yazıların okunması için önemlidir.Blog Başlıkları Nasıl Olmalı

Başlık Seçimi

Yazı ile uğraşan herkes, yazının en zor kısmının başlık seçme olduğunu bilmektedir. Blog yazarlığında başlığın büyük önemi vardır. Çünkü başlık ne kadar ilgi çekici olursa, o kadar çok kişinin ilgisini çekmekte ve okuyucu sayınızı arttırabilmektesiniz.
Kişilerin yazılarınızı okumasını sağlamak için, başlık seçiminde titiz davranmanız gerekmektedir. İçeriğin önemi kadar, başlık içeriği de önemlidir. Başlığın kısa tutulması, yazı içeriğinin ana fikrini belli etmesi, farklı olması yazıların okunma sayısını artıran önemli etkenlerdir

Başlığı İlgi Çekici Yapan Unsurlar

Google, günlük hayat içerisinde büyük bir yer tutmaktadır. Birçok alanda kullanılan Google, para kazanmak açısından da kullanılmaktadır. Blog yazarlığı, hobi olarak yapıldığı kadar birçok kişi tarafından evden para kazanma yöntemi olarak da bilinmektedir.
Blog yazılarında başlık seçimi oldukça önemlidir. Başlığın çekici olması için en fazla 8 kelimeden oluşması yeterlidir. Başlıklarda tire gibi kolon kullanılması da dikkat çekiciliği artırmaktadır.
Soru işareti kullanımı, dikkat çekmenin bir diğer yöntemidir. Doğrudan okuyucuyu hedef alan kısa soruları başlık olarak seçebilirsiniz.

Blog Başlıklarında Kullanılan Yöntemler

Savaş, karanlık, korku gibi şiddeti hatırlatan kelimelerin kullanıldığı başlıklar, dikkat çekmektedir. İçeriğinize göre bu kelimeleri kullanmaya özen gösterin. Kişiler, psikolojik olarak neleri yapmamaları gerektiğini merak etmektedir. İçeriklerde ve başlıklarda “hayır, yapma, dur” gibi kelimeler dikkat çekicidir.
“Kendi kendine öğren” ve benzeri kişilere yol gösterici başlıklar da Google üzerinde en çok tıklanan başlıklar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra her başlıkta net ifadeler kullanmaya da özen göstermelisiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir yorum

  1. Başlıklar merak uyandırmalı ve en önemlisi google üzerinden arama yapılarak daha önce kullanılıp kullanılmadığına göz atılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..