Blog

Blog nedir, Blogculuk nedir?

Blogculuğun tarihine bu yazımızda değindik. Bu konumuzda ise blog nedir ve blogcu nedir ya da blogcu kimdir? kavramlarını tanımlayacağız. Blog; en kısa tanımı ile içerisinde okuyucusuna katacak birşeyleri olduğuna inandığımız web günlükleridir. Artık tam olarak bloglar bu formda görev yapmasalar bile blogların tarihine baktığımız da ilk blogların web günlükleri şeklinde olduklarını görebilmek mümkün.

Elbette bu blogların bugün daha çok niş alanlarda yayın yapmaları oldukça güzel bir şey. Bu sayede hem bir çok alanda bilgi kütüphanemiz genişlemiş oluyor hem de birileri blogculuk ile geçimlerini sağlıyor. Blogcu dediğimiz kişi ise blogunun ihtiyaçlarını karşılayabilen kişidir. Bu ihtiyaçlar dediğimiz de elbette tasarımdan tutun içeriğe kadar uzun bir liste çıkartabilmek mümkündür.

Çok iyi bir yazar olabilirsiniz, ancak bu sizin bir blogcu olmanız için yeterli değildir. Blogcu olabilmek için ayrıca bir çaba sarf etmeniz ve blogculuk işini kendinize meslek edinmeniz gerekmektedir. Ben mesela en çok tatile çıktığım zamanlarda eğer netim yoksa kafayı yerim. Acaba birisi bloga bir şey yazdı mı, yoksa olduğu gibi yerinde duruyor mu gibi bir çok soru ve kuruntu ile boğuşurum.

Eğer ki siz de bu sorular ile boğuşuyorsanız o zaman siz de bir blogcusunuz demektir. Blogcu ile escort bodrum blog yazarlığı arasında keskin bir fark olduğunu bilmek gerekiyor. Sadece yazı yazmaya yeteneğiniz var ve bunu kullanıyorsanız, siz blogcu değil blog yazarısınız demektir.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..