Blog

Blogcular neden yorum yapmalı?

Eğer bir bloga girip bir yazı okumuşsam yazıyı doğru bulayım ya da yanlış bulayım altına mutlaka yorumumu atarım. Yorum konusu çoğu webmaster ve blogcu için aslında önemsiz gibi görünse de en önemli konulardan birisidir. Eğer bir web sitesi sahibiyseniz bunun değeri daha da yukarılara çıkmaktadır.

Kaliteli yorum kaliteli dönüş!

Eğer bir kullanıcı benim yayınlarımdan birisine yorum yapmışsa mutlaka bende onun bloğunu ziyaret eder ve ilgilendiğim yazılarını yorumlarım. Böylece bir süre sonra bu durum alışkanlık haline gelir. Yorumlanan blogcu daha azimli çalışır ve siz yorumladıkça da sizinle yakınlaşması başlar, sizin içeriklerinizi takip etmeye başlar bu en büyük dönüşümdür.

Kaliteli yorum = Daha çok ziyaretçi!

Bir bloga girip yorum yazdığımda sırf yorum olsun diye bıdı bıdı bir şeyler saçmalamışsam eğer o yorum hiç kimsenin dikkatini çekmeyecektir. Ancak en az bir paragraftan oluşan dolu ve gerçekten anlam yüklü bir yorum atarsam, büyük ihtimalle yapmış olduğum o yorumu yazıyı okuyanlarda okuyacaklardır ve bu yorumu yapan kişinin düşüncelerinden etkilenip bloğunu okumak en azından göz gezdirmek isteyeceklerdir.

Yorum ve Popülarite doğru orantıdadır

İnternet dünyası da gerçekten uçsuz bucaksız bir okyanus gibi görünür. Ama bu okyanusun içerisinde bir popülariteye sahip olmak gerçekten de düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. Bunda da yorumların değeri büyüktür. Eğer şuanda bir çok kişi beni tanıyorsa bunda yapmış olduğum yorumların payı büyüktür.

En doğal backlink ağı!

SEO için önemi daha önceki yazılarımızda da vurgulamıştık. Her gün bir bloga bir yorum attığınızı düşünün. 1 sene sonunda aksamaları da katarsak ortalama 200 yorum backlink’in sahibi olacaksınızdır. Bu linklerin yararının yanı sıra bu 200 linkten ortalama bloğunuza 50 kişi gelse bu bile büyük bir kar ve dönüşüm oranıdır.

Siz de alışkanlığınıza başlangıç verin, bu yazıyı yorumlayarak işe başlayın.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..