Blog

Bloğunuza Yazı Yazarken Okuyucunuzla Derin Bağlar Nasıl Kurulur?

Blog yazarlığı, para kazanmak veya hobi olarak yapılmaktadır. Blog yazarlığını pek çok kişi sadece hobi olarak yapmaktadır. Fakat kişisel blogunuzdan para kazanmanız mümkündür. Blogunuzun okuyucunun dikkatini çekmesini istiyorsanız, okuyucu ile aranızdaki bağı kuvvetli kurmanız gerekir.

Dikkat Çekici Blog Yazıları Hazırlama

Blog yazarları, blog yazısı konusu seçme konusunda zaman zaman zorlanmaktadır. Blog yazıları oluşturmak kişilerin birkaç saatini almaktadır. Konu seçimi, en önemli unsurdur. Blog yazılarınızda okuyucuların dikkatini çekmek istiyorsanız, güncel konuları ele almanız gerekir.
Kitap yorumu, yemek tarifi, günlük hayat gibi pek çok konuda blog yazısı yazmak mümkündür. Kişisel bloglarınızın içeriğini siz oluşturursunuz. Bu nedenle en başta, hitap edeceğiniz kitleyi belirlemeniz gerekmektedir. Hitap edeceğiniz kitlenin ilgi alanlarına uygun içerikler seçtiğinizde, zamanla okuyucularınız artacaktır.

Planlı Yazma

Okuyucularınızın düzenli olarak blogunuzu takip etmesi için, blog yazılarını belirli bir plana göre yazmanız gerekir. Haftada 1 kez veya birkaç kez yazı yüklemeli, blogunuzu güncel tutmaya özen göstermeniz gerekir.
Kendi ilginizi çeken konuları da ön plana çıkarmalısınız. Sizin yazarken keyif aldığınız konuları, okuyucular da okurken keyif alacaktır. Blog yazılarınızın ilgi çekici olması için fotoğraf ve görsellerle içeriğinizi süslemeye de özen göstermelisiniz.

Bloglara Gelen Yorumlar

Düzenli bir şekilde blog yazmaya başladığınızda, blog yazılarınıza yorumlar gelecektir. Bu nedenle blog yazılarının yorum kısımlarını açık tutmalısınız. Her zaman hoşunuza giden yorumlar gelmeyecektir. Bütün yorumlara elinizden geldiğince cevap vermeli, hoşlanmadığınız yorumları da yumuşatarak cevap vermeye özen göstermelisiniz.

Yorumlar, okuyucunuzla aranızda bir bağ kurmak adına en önemli yoldur. Bu nedenle okuyucuların yorumlarda istek, önerilerini belirtmelerini isteyebilirsiniz. Bu öneri ve istekleri dikkate almalı, bu öneriler doğrultusunda blog yazılarınızı geliştirmeye özen göstermelisiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..