Dijital PazarlamaSeo

Daha Çok Trafik İçin Çözüm Üretin

Blogcuların her dönemde bloglarına ziyaretçi çekmek ve hitlerini artırmak için kullandıkları klasik yöntemler vardır. Backlink çalışmaları yapmak(“Backlink Almak İçin Eşsiz Yöntemler” başlıklı yazımızı okuyun. ), sosyal medyada bloglarını tanıtmak bunlardan başlıcaları. Aslında amaç tüm blogcular için aynı olsada, amaca ulaşmak için kullanılan yöntem ve teknikler farklılık gösteriyor.

Mevcut sorunlara çözüm üretmek ve bunu doğru bir şekilde sunabilmek aslında çok etkili bir trafik çekme yöntemidir. Sosyal medyada, forumlarda, blog yorum kutularında ve internetin daha bir çok yerinde sorular sorulmakta ve yaşanılan sorunlar paylaşılmaktadır. Örneğin üyesi olduğunuz bir forum yada sosyal medya grubunda karşınıza hergün çok sayıda soru ve sorun paylaşımları gelir. Aslında bunların hepsi, karşılaştığınız her sorun blogcular için bir fırsattır.

En sıklıkla karşılaştığınız soru ve sorunlardan bir derleme yapın ve bunlara blogunuzda yayınlayacağınız yazılar ile cevap verin. Doğru anahtar kelimeler kullanın ve gelebilecek yorumlara karşı kayıtsız kalmayın. Yazınız indekslendiği zaman çekeceğiniz trafiğe şaşırabilirsiniz. Soru ve sorunları fırsata çevirin. Sorulan soru şeklini göz önünde bulundurup Google’da basit bir araştırma yapın. Genellikle çok fazla karşılığını ve çözümünü bulamamış sorular ile daha sık karşılaşırsınız.

Bloglarınıza daha çok ziyaretçi çekmek için en yalın haliyle; güncel sorunları tespit edin, tespit ettiğiniz sorunlara geçerli çözümler üretin ve ürettiğiniz çözümleri doğru anahtar kelimeler kullanarak blogunuzda yayınlayın.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..