İçerik Pazarlama

En İyi Pazarlama, İyi İçeriktir

Bu sözü daha önce yüzlerce yada binlerce kez duyduğunuza bahse girerim. Peki ama bu bir klişe ise neden bir çok içerik yazarı ve pazarlamacı başarısız?

Klişe yada değil, birşeyleri bilmek ile bunu idrak etmek ve uygulamak çok ama çok farklı şeyler ve bu bir fundemental gerçek. Önemli olan doğru bilinen şeyleri söylemek yada yazmak değil, bunu nasıl uygulayacağımızı bilmek ve idrak etmek olduğuna göre konuya geçelim.

En iyi pazarlama iyi içeriktir

Bugün pazarlamacılar 2 gruba ayrılmaktadırlar. Bunlar; içerik pazarlamacısı ve geleneksel pazarlamacıdır. Bundan 4-5 yıl öncesine gidecek olursak, çeşitli dijital pazarlama mecralarında “landing page” satış sayfası yönteminin ne kadar popüler ve yaygın olduğunu hatırlarız. 1 alan adı ve üzerine kurulmuş tek sayfalık çarşaf gibi uzun bir satış sayfası ve sayfanın en altında da satış linki.

Landing page yani satış sayfası pazarlama alanında hala önemli bir yer tutmakta fakat dijital pazarlama farklı bir boyuta geçiş yapmış durumda. Günümüzde satış sayfası açık bir şekilde pazarlama odaklı olduğu için bunun yerini içerik pazarlaması almış durumda. İçerik pazarlamasının en büyük avantajı tarafsız görünmek ve tarafsız bir göz ile ürün ve hizmetler hakkında inceleme yaparak insanları bilgilendirmek, eğitmek ve ürün hakkında kendi fikir ve görüşlerinize yer vererek alıcı üzerinde çok daha kuvvetli bir etki bırakmak. İçerik pazarlaması nedir başlıklı yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

İyi içerik, herşeyi satar!

İyi bir kalem ve içerik ustası ziyaretçiler üzerinde istediği etkiyi ustaca bırakabilmekte ve dolaylı yoldan satış gerçekleştirebilmektedir. İçeriğinizin kalitesi ne kadar ikna edici ve güçlü olursa, bir dijital pazarlamacı olarak performansınızda aynı ölçüde artmaktadır. Özellikle global bloglarda gördüğümüz en belirgin özellik; micro niche blog çalışması yapmaktır. Bu bloglar da belirli bir niche ekseninde bol bol içerik yayınlanmakta ve genellikle içeriklerin içerisine gömülmüş affiliate linkler bulunmaktadır. Micro niche blogların avantajlı bir başka özelliği ise adsense kazanç performanslarının genel site ve bloglara kıyasla daha iyi yüksek olmasıdır. Google Adsense + Affiliate Marketing modelleri uygulanarak elde edilen kazançlar oldukça tatmin edici boyutlarda olduğu için micro niche blog vasıtası ile içerik pazarlama popülaritesinin zirve noktasına ulaştı. Bloglar ile Affiliate Marketing yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız; Bloglar ile Affiliate marketing başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederim.

Eğer sizinde micro-niche blog kurmak ve Affiliate ürünleri blogunuzda pazarlamak istiyorsanız bu konu ile ilgili yazımıza mutlaka göz atın.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..