Sosyal Medya

En Popüler Sosyal Medya Siteleri

Facebook, Twitter, Instagram ve Google+

Sosyal medya siteleri Türkiye’de ve Dünya’da online ortamda en fazla ziyaretçi kitlesine sahip sitelerdir. Sosyal medya günümüzün en önemli iletişim, paylaşım ve reklam aracı haline gelmekle birlikte neredeyse her evden en az bir kişinin sosyal medya sitelerinden birinde üyeliği var.

Peki en popüler sosyal medya siteleri hangileri? Gelin hep birlikte ülkemizde ve dünyada popülerlik kazanmış sosyal medya sitelerini inceleyelim;

Facebook

Dünya üzerinde en fazla ziyaretçiye sahip sosyal medya sitesi olan Facebook kullanıcılarına resim, video, mekan ve durum gibi bilgileri paylaşma, sayfasındaki diğer kullanıcılarla mesajlaşma fırsatı sunuyor.

Twitter

Toplumun her kesiminden kullanıcıların ziyaret ettiği Twitter ise Facebook’tan sonra en fazla ziyaretçiye sahip sosyal medya sitesi. Kullanıcılar Twitter üzerinde resim, yazı ve video paylaşabilmektedir.

Instagram

Fotoğraf ve video paylaşım sitesi olan instagram özellikle ünlüler ve gençlerin ilgi odağı olan bir sosyal medya sitesidir.

Google+

Fotoğraf, yazı, video ve internet bağlantılarının paylaşıldığı Google+ her kesimden kullanıcıların ziyaret ettiği sosyal medya sitelerindendir.
En popüler sosyal medya siteleri arasında yer alan diğer ağlar ise Linkedin, Pinterest, Reddit, Digg, Snapchat, Githup ve Tumbir’dir.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..