Dijital Pazarlama

Etkili Dijital Pazarlama Yöntemleri

Dijital pazarlamanın incelik ve püf noktaları..

Açıkçası pazarlamacılıkta sınırlar bir çok meslek dalına göre çok daha geniş ve esnektir. Dönem dönem bir çok pazarlamacının ulaşmaya çalıştığı müşteri kitlesine erişmek çılgınlığa varan hatta bazen etik olmayan çoğu yönteme başvurdukları görülür.  escort Antalya “Kötü reklam yoktur” sözünün türeme noktasıda tam burasıdır.

Pazarlamacılık bir nevi dikkat çekme sanatı olduğuna göre, pazarlamacıların daha geniş kitleye ulaşmak adına hemen her yönteme başvurduklarını görebilirsiniz. Dijital pazarlamada ise durum farklı değildir. Dijital ortamın sağladığı alternatif araç ve ortamlar sayesinde, dijital pazarlamacıların daha yaratıcı ve etkili yöntemler geliştirdiklerini görmek ve analiz etmek mümkün. Gelin etkili dijital pazarlama için önemli satır başlarına birlikte göz atalım.

Cesurca Hamleler Yapabilmek

Dijital pazarlamacılıkta başarıya giden yolda ki en önemli kriterlerden birisi cesur ve iddialı yöntemleri denemekten çekinmemek! Yeri geldiğinde dikkatleri üzerinize çekebilmek için klişe olmuş söylem ve yöntemlerin dışına çıkmanız son derece olumlu ve dahi beklenmedik derecede yüksek geri dönüşler almanıza olanak tanıyabiliyor.

Dijital Ortamın Fırsatlarını Görüp Kullanabilmek

Dijital ortamın getirdiği en büyük avantaj kuşkusuz “erişim”dir. Sosyal medya başta olmak üzere bir çok dijital ortam ve araç fiziksel koşullarda erişemeyeceğiniz kadar çok geniş kitlelere ve farklı insan topluluklarına erişime olanak tanımaktadır. Sırf bu yüzden bir çok profesyonel ölçekli firma ve kuruluş sosyal medya yönetimi konusunda profesyonel destek almakta ve çalışmalar yapmaktadır.

Ölçülebilir ve Sınanabilirlik

Dijital ortamın pazarlamacılar içn bir diğer önemli özelliği ise, performans ve tepkilerin ölçülebilir ve sınanabilir olmasıdır. Herhangi bir ürünü tanıtmak için kullandığınız landingpage ( ürün tanıtım sayfası ) ve yine kullanabileceğiniz sosyal medya reklam ve tanıtım çalışmaları ile ilgili istatistiksel ve son derece isabetli doneler alabilmeniz, kampanya ve pazarlama politikanıza yön verme açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Dijital ortamın size sağladığı istatistik ve daha bir çok verisel bilgilerden maksimal faydayı almaya çalışıp pazarlama politikalarınızı bu doğrultuda yönlendirmeniz hayrınıza olacaktır.

Her attığınız adım ve gerçekleştirdiğiniz faaliyet sonrasında elde edeceğiniz istatistiksel verileri çok iyi süzmeli ve değerlendirmelisiniz. Örnek vermek gerekirse Facebook sayfası tanıtım reklamları yaparken kullanmış olduğunuz görsel ve sloganların size kısa süre içerisinde olan geri dönüş hacimini dikkate alarak doğru yolda olup olmadığınızı görebilir ve gerekli olduğu halde performans artışı için gerekli düzenleme ve değişikliklere başvurabilmektesiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..