Dijital Pazarlama

Google Adwords Nedir

Ne İşe Yarar?

Google Adsense’de reklam alan tarafken; Google Adwords’te reklam veren tarafa geçmiş bulunuyoruz. En basit açıklama ile Google Adwords: Adsense’in gösterdiği reklamları alan ve Adsense’de yayınlanmasını sağlayan sistemdir. Ayrıca Google arama sonuçlarındada Adwords reklamları yayınlanır.

Siz örneğin; “Kitap satışı yapan” bir sitenizin reklamını adwords ile veriyorsanız eğer; tercihinize göre bu kitap satışı yapan ve Adsense kullanan diğer sitelerdede reklam olarak
çıkabilir. Aynı zamanda Google aramalarında “kitap” veya sizin belirlediğiniz anahtar kelimeler ile yapılan aramalarda reklamlarınız çıkar.

Google Adwords ile İnternetten Para Kazanmak

Yukarıdaki resimdede gördüğünüz gibi ortadaki normal arama sonuçlarının üstünde ve sağında sponsor bağlantılar çıktı. “Affiliate Marketing” gibi kuvvetli bir niche’de bu kadar çok sponsor reklamlın çıkması normal.

Bu noktada size bir tüyo vermek istiyorum. Örneğin Arkadaşlık siteleri
veya Karşı cins ile arkadaşlık gibi konuların niche’leri çok kuvvetlidir. Bu pazarlarda yoğunluk vardır dolayısı ile Adwords ile reklamverenler anahtar kelimelere yüksek meblağlar ödemek zorunda kalır. Buda Adsense yayıncısı web sitelerinin tıkla başı bu niche’nin reklamlarından ciddi komisyon almalarınıda beraberinde getirir Google Adwords’e kaydolan reklamveren kişilerin amaçları; Google genel aramalarında sponsor bağlantılarda ve sitelerdeki Adsense reklamlarında çıkmak ve trafik elde etmektir. Aynen
Adsense sistemindeki gibi Adwords’dede akıllı bir sistem vardır. Siz Google’da ne arıyorsanız ona uygun reklamları önünüze serer.

Google Cash Metodu kullanan uzman dijital pazarlamacıların adwords tek ve en etkili silahlarıdır. Hatta bir çok pazarlamacı Google Adwords’u yani Google Cash Metodunu kullanarak direk Google aramalarından yaptıkları Affiliate kazançları “sanki hiç bilinmeyen” yada “çok üst düzey bir teknik” olarak görüp bunlar üzerine kitaplar yazıp satmaktadırlar.

Google Cash Nedir?

Google Cash Metodu bir çok dijital pazarlamacının adwords kullanarak dijital ürünlerini çeşitli yöntemler sayesinde alıcı ile buluşturma yöntemine verilen pazarlama tekniğidir. Kendi ürettiğiniz bir dijital ürün var diyelim, bunun için bir satış sayfası hazırlıyorsunuz ve Google Adwords kullanarak ilgili alıcı doğrudan satış sayfanıza yönlendirerek ürününüzü satmaya çalışıyorsunuz. Bunu bir kaç farklı yöntemle kullanan pazarlamacılar var fakat yöntemin mantığı hepsinde aynıdır.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..