Dijital Pazarlama

Google Plus’da İçerik Pazarlamasını Güçlendirme

Google plus’da içerik pazarlamasını güçlendirme yapmak için öncelikle Google Plus’ı tanımak gerekir. Google Plus sosya medya öncüleri arasındadır. Facebook’tan sonra dünyanın en güçlü sosyal medya platformudur. Ancak bu sosyal medya aracı ticaret açısından büyük bir önem sahiptir. Bu platformun pazarlamada büyük etkileri vardır. Bu bakımdan da bu platformu güçlendirmek amacıyla çeşitli içerik pazarlaması teknikleri kullanılır. Bu tekniklerden birkaçını şu şekilde belirtebiliriz:

Marka Tanıtma

En önemli pazarlama stratejilerinden biri markanızın duyurulmasını sağlamaktır. Kullanılan tüm sosyal medya platformları, bu platformda da belirtilmesi gerekir. Bu sosyal medya araçları içinde mutlaka bir website de eklemeyi unutmamak gerekir.

Mükemmeliyetçi İçerik Paylaşımları

İçerik paylaşımları son derece önemlidir. Bu bağlamda mükemmeliyetçi içerik paylaşımları pazarlamayı güçlendiren önemli bir etmendir. İçerik paylaşımları yapılırken marka ve site en iyi şekilde tanıtılmalıdır. Bunun için de sık sık görsellere başvurulması gerekir. Bunun yanında izlenebilecek başka yollar da mevcuttur. Bu yolları şu şekilde belirtebiliriz:

  • Google Plus hesabının hakkınızda bölümünde bulunan her noktayı doldurulabilir.
  • Link çıkışları verilebilir.
  • Anahtar kelimelere değinilebilir.

Google Plus profili SEO işlemlerini halletmede de işe yarayan bir platformdur. Bu yüzden dikkat edilecek tek şey Google’a materyal vermek olacaktır.

Hangout Düzenleme

Google Plus profili olarak ciddi bir kitleye ulaşılamamışsa ya da uluslararası bir markaya sahip değilseniz, insanlar düzenlemiş olduğunuz konferanslara katılım sağlamazlar. Ancak sizin sektörünüzle ilgili düzenlenen her Hangout’a katılmanız gerekir. Bu ölçüt sizin fiziksel anlamda mevcut olmadan mental anlamda toplantılara katılım göstermeniz demektir.

Google Plus’ı Aktif Olarak Kullanma

Ciddi etkileşime ulaşmak için ciddi etkileşimde bulunmak gerekir. Markanızla ilgilenen kişiler ile irtibata kurmadan,sektörünüzün sayfalarında yer almadan, hashtag kullanımlarına yer vermeden ciddi bir etkileşim yaratmanız mümkün değildir.

Bu nedenle de elinizden geldiği kadarıyla aktif olmalısınız. Aktif olabilmek için hesabınızda çeşitli değerlendirmelerinize yer verin, günün trendlerini takipte kalın veya bu trendlere katkı sağlayın, insanlara sorular sorup onların sorularını da siz cevaplandırın. Çünkü sadece bu şekilde ciddi etkileşimlere ulaşım imkanınız olur.

Etiketler
Daha fazla göster

Asya Sonerler

2016 yılından beridir blogluyor.. Sosyal medya bağımlısı. Seo, Dijital Pazarlama ve Sosyal medya kategorilerinde araştırmalar yapıyor. Paylaşmayı çok seviyor ve tam bir Youtubekolik!

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..