Instagram

Instagram Takipçinizi Arttırma Yolları

Instagram takipçi sayınızı nasıl arttırabilirsiniz?

Sosyal medya platformlarının giderek daha önemli bir yere gelmesi ile Instagram ile etkin olmak ve takipçi sayısını artırmak hem kurumsal hem de bireysel kullanıcılar için önemlidir. Instagram takipçinizi arttırma yolları arasından takipçi kasma programları yerine organik yolları tercih etmeniz daha doğrudur.

Hashtag’leri etkin kullanın

Hashtag kullanımının özellikle Instagram’da kullanımı içeriklerinizin daha fazla kişi tarafından okunmasını ve görülmesini sağlarken yeni kişileri de hesabınıza almanıza katkı sağlayacaktır. Instagram takipçinizi arttırma yolları arasında bu yöntem çok etkilidir.

Paylaşım zamanlamasını doğru yapmak

Instagram’da en çok etkileşim alan gönderilerin zaman tünelinde üst sıralarda olması ayrı bir avantajdır. Takipçilerinizin sizinle daha çok etkileşime girmesi, paylaşımlarınızın görülmesini ve hesabınızın da görünürlüğünü arttırması birbiriyle bağlantılıdır. Bazı programlar kullanarak takipçilerinizin en çok hangi saatlerde profilinizi ziyaret ettiğini görebilir ona göre paylaşımlarınızı zamanlayabilirsiniz.

Paylaşımlarınızda konumunuzu hashtag olarak kullanın

Konum etiketleri ile belli konumları takip eden veya ilgili olan kişilere erişiminiz kolaylaşacaktır. Örneğin; İstanbul etiketi ile paylaşımınıza etiket eklediğinizde en azdaha çok etkileşim alırsınız.

Daima aktif ve etkin olun

Takipçi ve etkileşim sayınızı yükseltmek için daimi içerik paylaşımı yapmanız Instagram takipçinizi arttırma yolları için gerekliliktir. Sürekliliğinizin devam etmesi, kullanıcıların sizinle etkileşimde olması ve aktif bir profile sahip olmanız takipçi kitlenizi de aktif ve canlı tutacaktır.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorumlar

  1. Normal şartlarda instagram takipçisi kasmak istiyorsanız Hashtag kullanımı oldukça önemli. Tabi bu demek değildir ki bir paylaşımınız da onlarca hashtag kullanın. Zaten instagramda bu durumu bildiğinden fazla hashtag kullanılan gönderileri önemsemiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..