Sosyal MedyaYoutube

İşletmeler İçin Youtube Hesabı Nasıl Oluşturulur?

İşletmeler için youtube hesabı nasıl oluşturulur? Konusu içinde ele alınabilecek ilk şey, youtube’un en çok arama yapılan sosyal ağ platformlarından biri olduğunun bilinmesidir. Bu özelliği bilindiği sürece işletmeler de bu platformda geri dönüşlerinde çok fazla yaşandığını deneyimleme fırsatı edineceklerdir.

İşletmeler youtube aracılığıyla ellerinde bulunan argümanları doğru şekilde kullanmalıdır ki bu işletmeler için bir kazanç haline gelsin. Youtube’da hesap açma süreçleri şunlardır:

Karar Aşaması

Youtube’da yer almayan bir işletmeyseniz, bu platforma adım atmanızın doğru olup olmadığına çok iyi karar vermelisiniz. Bu kararın işletmeniz için faydalı bir karar olacağını düşündüğünüz anda şu adımları uygulamalısınız:

  • İlk olarak hedef hedef kitle tanımlanmalı ve bu hedef kitlenin ilgisini çeken değerli içerikler üretilmelidir.
  • İş hedefleri net bir şekilde belirlenmelidir.
  • Ve son olarak da bütünsel bir sosyal medya stratejisine uygun Youtube karakteri şekillendirilmesi yapılmalıdır.

Tüm bu aşamalar işletme hesabınız için çok önemli derecede rol oynar.

Hesap Açma Aşaması

YouTube kanalı oluşturmak için , Google hesabı kullanılarak kanal açılmalıdır. Hesap açıldıktan sonra uygulanan adımlar şu şekilde yapılmalıdır:

Yapılacak ilk şey, iyi bir sayfa tasarımıdır. Bu sayfa markanızı iyi bir şekilde ifade etmelidir ve ilgi çeken bir sayfa olmalıdır.

İkinci adım ise kanala isim bulmak ve isme uygun bir URL belirlemektir. Bunun yanında işletmeyi tanımlayacak ifade seçimleri ve SEO gözeterek kanal açıklaması yapılması gerekir. Yapılan açıklamaya işletmeye ait diğer sosyal medya adresleri eklenir. Bu adımlar, profil logosuna tıklanıp kanalım sekmesi aracılığıyla kanal ayarları kısmından gerçekleştirilir.

Etiketler
Daha fazla göster

Asya Sonerler

2016 yılından beridir blogluyor.. Sosyal medya bağımlısı. Seo, Dijital Pazarlama ve Sosyal medya kategorilerinde araştırmalar yapıyor. Paylaşmayı çok seviyor ve tam bir Youtubekolik!

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..