İçerik PazarlamaNasıl Yapılır

Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Makale yazarlığı ile ilgili bilinmesi gereken püf noktalar..

Makale yazmak ve makale yazarak para kazanmak son zamanların ek gelir trend modeli olarak birçok insanın başvurduğu gelir kaynaklarından biri haline geldi. Her gün internet ortamında milyonlarca web sitesine gerekli olan güncel içeriklerin sağlanması için makale yazmak ihtiyacı doğmaktadır. Web sitelerinin sahipleri kendi sitelerine ziyaretçi çekmek için sürekli olarak güncel içerikler eklemek durumundadır.

Güncel ve Özgün makalelerin bu noktada önemli bir yeri vardır. İçerik üretmek için vakit ayıramayan site sahipleri bu iş için özel olarak makale yazarlarını kullanırlar. Makale yazarları ek iş olarak istenilen konularda ve kategorilerde konu araştırması yaparlar ve diğer makalelerden benzersiz bir şekilde Seo uyumlu makale yazarlar. Yazılan makaleler hiçbir trend anahtar kelime barındırmıyorsa, yazı yeterli trafiği çekemeyecektir.

Ziyaretçilerin sitelere ulaşımı anahtar kelimeler sayesinde sağlanmış olur. Bir konu hakkında makale yazıldığında ziyaretçilerin hangi anahtar kelimeyi aratarak o makaleye ulaşabileceklerini tahmin etmek için Google analiz siteleri, Alexa analiz sitesi ,Google kelime aracı semrush analiz sitesi gibi siteler yardımıyla güncel anahtar kelimeler tespit edilir ve bu anahtar kelimeler dikkate alınarak makale yazılır. İnternet siteleri için makale yazmak sıradan makale yazmaya benzemez. Sıradan makalelerin hedefledikleri kitleler zaten hazırdır. Fakat internet siteleri için hit getiren makaleler yazmak başlı başına ayrı bir iştir.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Makale yazmak için öncelikle konuyla ilgili anahtar kelimelerin tespiti gerekir. 100 kelimelik bir yazıda Ortalama bir anahtar kelime bir veya iki kez kullanılmalıdır. Örneğin şeker hastalığı ile ilgili bir makale yazılacaksa şeker hastalığı ile ilgili Anahtar kelimelerin neler olduğu ortaya çıkar. Bu anahtar kelimeler genel olarak şeker hastalığı, diyabet, diyabet Tip 1, diyabet Tip 2, şeker hastalığı tedavisi, şeker hastalığı nedenleri gibi yoğun bir ilgi gören ve en çok aratılan kelimeler temel alınarak makale inşasına başlar.

Özgün 100 kelimelik bir makalenin konu araştırması kelime analizi ve yazım Suresi ortalama olarak 25 dakika almaktadır. Makale yazarları belli bir hızı kazandıktan sonra 100 kelimelik bir makaleyi 10 dakikada yazabilecek bir birikime sahip olurlar. 100 kelime makale ücreti ortalama 1.00-2.00 TL olarak fiyatlandırılır ve iyi bir makale yazarının günde 20 makale yazması beklenebilir. Gelir elde etmek isteyen internetten para kazanmak için yollar arayan insanların belli bir bilgi birikimi ve araştırma isteği varsa makale yazarak para kazanmak başvurulacak en kolay yollardan biridir.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

3 yorumlar

  1. Makale yazarlığını bir çok insan çocuk oyuncağı sanmaktadır. Lakin bu iş gerçek anlamda bir meslektir. Her önüne gelen makale yazarlığı yapamaz. Bunu bilin.

  2. Makale yazarlığında Seo uyumlu makale yazabilmek oldukça önemli. Böylesine emek verilen bir işin kazancının çok daha fazla olması gerektiğine inanıyorum. 100 kelime için 1-2 TL gibi rakamlar oldukça gülünç.

  3. Makale yazarlığı bir çok insanın öğrencilikten ilk harçlığını kazanmasında ilk göz ağrısıdır. Bir şeyler yazmak isteyen, yaşadıklarını, okuduklarını paylaşma da hem çokça insana ulaşabileceğiniz hem de para kazanacağınız bir iş kolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..