İçerik Pazarlama

Para Kazandıran Makaleler

Para kazandıran makaleler, en başta para kazanmayı hedeflemiş internet kullanıcısının seçeneğidir. İnternetten para kazanmak zor olmasa da bazı teknik konuları da bilmek gerekir. Yazdıklarınızla yada yayınladıklarınızla para kazanmak istiyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz gerekecek. Bunlar:

1- Paylaşımın Özgünlüğü

Google arama motoru özgün olmayan içeriklere karşı hassastır. Geliştirilen arayüzü an be an yeni şeyleri bulur ve endeksler. Makalenizin herhangi bir yerden alıntı olması ziyaretçi çekseniz bile size fazla kazanç sağlamaz. Her zaman insanların ilgisi üzerinde duruyoruz, dikkat çekmeniz gerektiğini söylüyoruz. Ancak bunu yaparken kullanıcıları aldatmak size negatif puan kazandırır. Bir kişinin sitenizi tıklaması ve kıs sürede ayrılması Google tarafından değerlendirilmektedir. O yüzden ilgi uyandırıcı ve kendinize özel içerik paylaşmanızı tavsiye ederiz. Eğer web sayfanız var ve makale yazma konusunda hüneriniz yada vaktiniz yoksa makale alım satım sitelerinin birinden ücret karşılığı makale temin etmenizi öneririz.

2- Seo Optimizasyonu

Seo optimizasyonu, içerikten de değerlidir. Arama motorlarının sizi kolayca bulması ve ilk sıralarda listelemesi için bu lazımdır. Bilinen üzere makaleler için, bir ana başlık iki adet alt başlık ve anahtar kelimenin her paragrafta bir kez kullanılması gibi gereklilikler vardır. Makalenin ilk cümlesinin anahtar kelime ile başlaması ve en az 350-400 kelimelik bir makaleye ihtiyacınız var. Para kazandıran makaleler için bu gereklidir. Özgün içerik sayısının artması ve seo kurallarına uymanız kısa sürede size para kazandırmaya başlayacaktır.

3- Anahtar Kelimelerin Seçimi

Anahtar kelimelerin seçimi, bir tüccarın ne satacağına karar vermesi gibidir. En çok alınan ve en fazla gelir getiren eşyaları satmak akıllıcadır. Aynen onun gibi en çok aranan kelimeler ve buna mukabil de en çok para kazandıran kelimeler üzerine içeriğinizi düzenlemenizde yarar vardır. Bir adsense hesabınız olmalı ve Google Anahtar Kelime Planlayıcı ile tespit ettiğiniz ve en çok ödeme yapılan kelimeler üzerine içerik üretmeyi seçebilirsiniz.

4- İngilizce Makaleler

Para kazandıran makaleler gurubunda en önemli yer ingilizce makalelere aittir. İngilizce makaleler her zaman daha fazla kazandırır. Çünkü tüm dünyaya hitap etmektesiniz. Arama motorlarında ingilizce içerik için daha fazla görüntüleme alınmaktadır. Anahtar kelime planlayıcı ile öyle kelimeler tespit edilebiliyorki tek tık ile elde edilecek gelir neredeyse bir sene boyunca Türkçe makaleler ile elde edemeyeceğiniz gelirden bile fazla olabiliyor. Bunun örneklerini Youtube üzerinden bulabilirsiniz. Detaylara bir sonraki paylaşımımızda değineceğiz.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir yorum

  1. internetten para kazanmak kolay değil emek istiyor 24 saat istiyor yani iki hamlede para kazanma hayallerine girmesin kimse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..