Sosyal Medya

Pinterest ile Web Sitesi Trafiğini Arttırmanın Yolları

Pinterest, günümüzün en güncel ve en aktif gelişen bir sosyal platformudur. Kullanıcı kitle bu platform üzerinde ilham almak, yeni fikirler edinmek ve yeni keşifler yapmak amacıyla yoğun bir şekilde Pinterest’i kullanmaktadır. Güncel olan tüm trendleri takip edebilir, kendi panolarınızı oluşturarak pratik işlemler yapabilirsiniz. Belli bir araştırma doğrultusunda verilere bakıldığı zaman, aylık 300 milyona yakın kullanıcı tarafından kullandığı gözlemlenmiş. Hatta bu işlemin neredeyse %85 oranı mobil cihaz üzerinden kullanmaktadır. Dolayısıyla sadece dekorasyon ve mimarlık alanında değil, ilham alabilmek ve markaların web sitelerine yoğun ilgi alması adına bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Peki, Pinterest ile web sitesi trafiğini arttırmanın yolları nelerdir, şimdi adım adım inceleyelim.

Pinterest ile Web Sitesi Trafiğini Arttırmak

Hedef kitleniz doğrultusunda öncelikle yapmanız gerekenler bulunmaktadır. Bunlar;

  • İşletme Hesabınızı Oluşturun,
  • Web Sitenizi Pinterest Ile Entegre Edin
  • İyi İçerik & Doğru Zaman Planlaması Yapın,
  • Sponsorlu İçerikleri Deneyin,
  • Analizleri Dikkate Alın,

Bu adımları uygulayarak rahatlıkla bir markanın web site trafiğini yönetebilirsiniz. Şimdi biraz daha yakından bakalım.

İşletme Hesabınızı Oluşturun

Doğal olarak yapılması gereken ilk detay budur. Bir marka olarak Pinterest uygulamasına varlığınızı göstermelisiniz. Bu hesap sayesinde reklam ve analiz yapabilir, düzenli olarak maillerinizi de takip edebilirsiniz.

Web Sitenizi Pinterest Ile Entegre Edin

Çok basit. Şöyle ki, kullanıcı kitlenin size yakından takip edebilmesi için, web sitesiyle bir entegrasyon yapmanız gerekmektedir. Siteyi üzerinize alarak onaylayın. Ardından logonuzun, pinde görünmesini sağlayın ve site kaynaklı verilerin artmasını hatta analizlerin gelişmesini izleyin. Böylece hızlı bir yol alabilirsiniz.

İyi İçerik & Doğru Zaman Planlaması Yapın

Temel içerikler oluşturarak ilk 2 madde de ki işlemleri yapmalısınız. Bu şekilde kullanıcılar verilere ulaşırken daha rahat erişim sağlayabilecektir.

Sponsorlu İçerikleri Deneyin

Daha fazla hedef kitleye ulaşabilmek ve ürünlerinizi rahat satabilmek için, ‘’Satın Alınabilir Pin’’I denemelisiniz.

Analizleri Dikkate Alın

Yukarı da ki maddeleri adım adım uygulayarak analiz yapmalısınız. Çünkü detaylı bir analiz yapmak, üretimi planlama da yol gösterici olacaktır. Böylece markaların web site trafiğini bu şekilde yönetebilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Asya Sonerler

2016 yılından beridir blogluyor.. Sosyal medya bağımlısı. Seo, Dijital Pazarlama ve Sosyal medya kategorilerinde araştırmalar yapıyor. Paylaşmayı çok seviyor ve tam bir Youtubekolik!

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..