Blog

Profesyonel Bloglama İle Hobi İçin Bloglama Arasındaki Fark Nedir?

Blog yazma, son yıllarda birçok kişi tarafından hobi amaçlı yapılan bir iştir. Ticari amaçlı veya kişisel blog açmak mümkündür. Bloglar Google üzerinden ücretli veya ücretsiz olarak açılabilmektedir. Kişisel bloglarda içerik, blog yazarı tarafından belirlenmektedir.

Profesyonel Bloglama ile Hobi için Bloglama Arasındaki Fark Nedir

İnternet üzerinde en çok takip edilen blog içerikleri oyun, makyaj, kendin yap içeriklerinin paylaşıldığı bloglardır. Bunun yanı sıra günlük yaşamınızda yaşadığınız deneyimlerinizi paylaştığınız bir blogda ilgi görebilmektedir. Bu tamamen sizin yazı diliniz ve okuyucu ile aranızda kurduğunuz bağ ile ilgilidir.

Blog Yazma Nedenleri

Birçok kişi, sadece anılarını paylaşmak, tıpkı bir günlük gibi online hatıralarını, deneyimlerini kaydetmek amacı ile blog yazarlığı yapmaya başlamaktadır.
Doğru adımlar atıldığında blog yazarlığı sizin işiniz haline gelebilir. Bunun için ilk olarak özgün içerikler paylaşmaya ve okuyucular ile iletişim halinde olmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Profesyonel Blog Sahibi Olma

Blog dünyasında var olmaya öncelikle bir blog açmak ile başlayın. Blog adınız kısa, akılda kalıcı, özgün ve içeriklerinizi çağrıştıran bir isim olmalıdır. Çoğu kişi kendi adını blog ismi olarak kullanmayı da tercih etmektedir.
Bloglarınızın ilk görüntüleri amatör görüntüde olabilir. Zamanla teknik bilgileri öğrenerek profesyonel bir görünüm oluşturabilirsiniz. Blog tasarımı blogunuzun takip edilmesi açısından da önemlidir. Bu nedenle profesyonel blog açmak istiyorsanız, blog tasarımını iyi seçmeli, bu alanda uzman kişiler ile çalışmalısınız.
Advense hesabı oluşturarak blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Düzenli gelir elde etmek için, düzenli bir içerik girme rutini önemlidir.

Hobi İçin Blog Açma

Sadece boş vakitlerinizi değerlendirmek için de blog açabilirsiniz. Öyleyse blogunuzun tasarımı çok önemli değildir. Blogunuzda profesyonel blogların kullandığı gibi “hakkımda, galeri” gibi kısımlar kullanmanız gerekmez.
Advense hesabı oluşturmasanız da blog yazmaya devam edebilirsiniz. Üstelik sadece kendiniz için yani hobi olarak bu işle uğraşıyorsanız popüler olma kuralları gibi kurallara bağlı kalmadan, kendi istekleriniz doğrultusunda blog içeriğinizi belirleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..