Seo

Profesyonel Seo Yazarları İçin 6 Kural

Seo yazıları günümüzde birçok insan tarafından oldukça önem arz etmektedir. Dolayısıyla düzenli bir şekilde yazılmış olan ve tamamen güncel içerikler barındıran tüm yazılar potansiyel müşteriler tarafından daha kolay tanınmaktadır. İşte, Profesyonel Seo Yazarları İçin 6 Kural

Profesyonel Seo Yazarlığı

Birçok kelimeyi bir araya yükleyerek düzgün bir anlam içeremezsiniz. Ancak düzgün bir düzen kurarak ilerlerseniz, kelimeleriniz daha anlamlı hale gelecektir. Genel anlamda baktığımızda Seo yazarlık için belli başlı kurallar bulunmaktadır. İşte profesyonel seo yazarları için 6 kural !

  • Anahtar Kelime Seçmek,
  • İnsanların Düşüncesine Önem Vermek,
  • Kısa ve Öz Olmak,
  • İçerik ile Sayfanın Optimize Olması,
  • Yazı ile Detaylı İlgilenmek,
  • Kendinizin Halkla İlişkileri Olmak,

Gibi belli başlı kurallar bulunmaktadır. Şimdi biraz daha ayrıntılı inceleyelim.

Anahtar Kelime Seçmek

Öncelikle yazacağınız yazının dikkat çekici olması gerekmektedir. Dolayısıyla eğer Google tarafından yeterli ilgiyi görmek istiyorsanız ve emeğinizi katıyla almak istiyorsanız, planlı anahtar kelimeler kullanmalısınız. Sayfanızın içeriğinden geçen kelimeleri takip ederek sayfa aralarında mutlaka kullanmalısınız.

İnsanların Düşüncesine Önem Vermek

Aslına baktığımızda kimse sizin yaptığınız veya yapacağınız işi sizden iyi bilemez. Bu yüzden yazdığınız içerikleri ve anlattığınız bilgileri özellikle hedef kitlenize uygun bir dille yazılmasına dikkat etmelisiniz. Dolayısıyla yazacağınız yazı hakkında bilginizin olması oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca ilgi çekerken de istediğiniz etkiyi karşı tarafa iyi anlamda vermelisiniz.

Kısa ve Öz Olmak

Minimum 300 kelimelik bir şeyler yazarak başlamak ve ardında 500 ve üzerine çıkmak mantıklı bir gidişat olacaktır. Çünkü daha fazla kelime demek daha fazla arama motorlarında üste çıkmak demektir.

İçerik ile Sayfanın Optimize Olması

Eğer WrodPredd gibi bir blog platformu kullanıyorsanız, bedava birçok eklenti bulunmaktadır. Çünkü kötü font ve görüntü okumayı oldukça zorlaştırarak ilgiyi uzaklaştırmaktadır.

Yazı ile Detaylı İlgilenmek

Profesyonel Seo yazarları ile normal insanlar arasında aslında tek var düzenli olmak ve düzenlemektir. Bunun için Google Docs veya OpenOffice gibi programlardan yardım alabilirsiniz.

Kendinizin Halkla İlişkileri Olmak

İçeriğinizin linklerini kesinlikle her yere yaymalısınız. Bunun için tabii en mantıklı süreç sosyal medyayı kullanmaktır. Böylece rahatlıkla profesyonel Seo yazarlığı yapabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Asya Sonerler

2016 yılından beridir blogluyor.. Sosyal medya bağımlısı. Seo, Dijital Pazarlama ve Sosyal medya kategorilerinde araştırmalar yapıyor. Paylaşmayı çok seviyor ve tam bir Youtubekolik!

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..