Seo

SEO’nun Doğru Bilinen Yanlışları

Arama Motoru Optimizasyonu yani seo’nun doğru bilinen yanlışları vardır. Yanlış bilgi ve strateji üzerine inşa edildiğinde Web sitesine ve markaya zarar verebilir.

Seo Öldü

Seo öldü derseniz hemen hemen herkesi buna inandırabilirsiniz. Seo tanım olarak sürekli olarak genişlemekte ve büyümektedir. Seo;

  • Dijital pazarlama
  • Online marketing
  • Web görünürlüğü
  • Arama motorlarında ilk sırada görünmek

gibi ifadeler bütününden bahsedilen ve arkasına yaslanan kavramdır. Seo, organik arama, sosyal medya, ücretli reklam aramaları ve bunlara yakın platformlarda benzer algoritmalardan oluşur.

Bu yüzden Seo’nun öldüğünden bahsetmek yanlış bilinenler arasındadır. Sürekli genişler, büyür ve kendi kendini geliştirir. Temel ihtiyaç olan mecraya göre konumlandırma ihtiyacı değişmediği sürece seo devam edecektir.

Seo Büyüdür, Sihirdir ve Saçmadır

Daha önce Seo yaptırmıştık ifadesi yanlıştır. 200 adet temel algoritma setine ve varyasyonlarına da dayanmaktadır. Seo özünde matematiktir. Seo’yu çözebilir, anlayabilir ve nasıl çalıştığını anlayabilirsiniz. Seo devamlılık gerektiren öğrenme prensibidir. Seo uzmanlarının o yollarda nasıl yolculuk yapılması gerektiğini zamanla ve tecrübe edinerek öğrenilmesi gerekir.

Seo takımınızın uzun vakitler harcayarak okuması, araştırması, öğrenmesi, incelemesi ve test etmesi gerekir. Seo’nun algoritmaları makinelerden ibarettir ve temel prensipleri çok büyük değişime uğramaz.

Google Benden Nefret Ediyor

Rakiplerim başarıyor ben başarısızım yanlıştır. Rakiplerin üst sıralarda yer alması her şeyi doğru yaptıkları anlamında değildir. Dışarıda kalmış olmanın, Google’ın nefret etmesi ile ilgili bir durum değildir.

Sitenin Seo performansı rakiplerin ne türden Seo aksiyonları aldığı ya da almadığı ile ilgili değildir. Nasıl site tasarımı ortaya çıkarıldığı, nasıl bir Seo stratejisi geliştirildiği ve sosyal medya etkileşim oranı ile alakalıdır.

Ne Kadar Tasarruf Edersek O Kadar Çok Kazanırız

Seo için yüksek bütçelere ihtiyaç yoktur yanlış ifadedir. Seo ucuz iş olarak değerlendirilmez. Seo uzmanları günde ortalama 2 saat civarında zaman harcamaktadırlar.

Yeni gelişmeler ile karşılaşan uzmanlar bilinçlenmek konusunda da zaman harcarlar. Ucuz Seo hizmeti sağlanmaz. Ucuz çalışmalar kendilerini bu işte uzman olarak tanıtan kişinin Seo müşterisini kandırmasına sebep olabilir.

Etiketler
Daha fazla göster

Asya Sonerler

2016 yılından beridir blogluyor.. Sosyal medya bağımlısı. Seo, Dijital Pazarlama ve Sosyal medya kategorilerinde araştırmalar yapıyor. Paylaşmayı çok seviyor ve tam bir Youtubekolik!

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..