Site İçi SEO

Site İçi SEO Yöntemleri

Bir webmasterın internet sitesi için yapması gereken en önemli işlerden bir tanesi de site içi SEO’dur. Site içi SEO işlemi yapmanın belirli başlı yöntemleri vardır ve bu yöntemleri kullananlar, site içi SEO ayarlarını kolay bir şekilde yapabilir.

Site içi SEO yöntemlerinin başında eski nesil tasarımlardan sitenizi arındırmak var. SEO’yu site içine indirdiğimiz zaman, mutlaka sitenin SEO uyumlu olabilmesi için eski tasarımlardan arınması gerektiğini görüyoruz.

Özellikle site CSS ile yapılmamışsa, mutlaka sitenize yeni nesil bir CSS tasarımı çizdirin. Eski tip tablolardan oluşmuş internet siteleri, SEO açısından herhangi bir şekilde, kolay kolay aşama kaydedemez.

Güncel Teknolojilerden Mutlaka Yararlanın

Site içi SEO yapmak için güncel teknolojilerden ve tasarım kodlarından mutlaka yayınlanın. Bunun dışında sitenizi yapabildiğiniz kadar renklendirin. Hedef kelimeyi renklendirmeniz de SEO açısından öne geçmenizi sağlayacaktır.

İnternet siteniz W3C standartların uymuyorsa yine aynı şekilde sitenizi bu standartlar ile uyumlu hale getirmelisiniz. Bu standartlar özellikle site içi SEO açısından çok büyük önem taşımaktadır.

Bütün bunların dışında site içi SEO işleri yapmanın en önemli yerlerinden bir tanesi de başlıklardır. Başlıklar ve alt başlıklar SEO’ya uygun olmazsa, internet sitenizin site içi SEO’sunda bir sıkıntı var demektir.

Hx tagları ile başlık ve alt başlıkları zenginleştirmeyi ihmal etmezseniz internet sitenizin sayfa bazlı SEO yapısı çok daha kaliteli olacaktır.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir yorum

  1. SEO hakkında güzel bilgiler vermişsiniz ama sanki biraz kısa olmuş, daha iddalı bilgiler bekliyorum, sitenizi takipteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..