Sosyal Medya

Sosyal Medyada İlgi Çekmenin Yolları

Sosyal medya kişiler ve kurumlar tarafından farklı amaçlarla kullanılabilir. Kişiler daha çok fenomen olmak isterken, kurumlar ise sosyal medyada çok konuşularak adını duyurmak ister. Bunun için de en önemli nokta sosyal medya üzerindeki ağlarda ilgi çekici paylaşımlar yaparak beğeni almaktır. Peki sosyal medyada ilgi çekmenin yolları nelerdir? İşte sizlere sosyal medyada hayran sayınızı artıracak ufak tüyolar;

Sosyal medyada ilgi çekmek istiyorsanız öncelikle farklı olmalısınız. Her gün düzenli olarak paylaşım yapmalı, hiçbir yerde olmayan öznel paylaşımlar yapmaya dikkat etmelisiniz.

Paylaştığınız yazı ne kadar ilgi çekici olursa olsun yazının içeriği boşsa kullanıcı hoşlanmayacaktır. Bu nedenle paylaşımlarınızın bilgi dolu olmasına özen gösterin.

Takipçi sayınızı artırmak istiyorsanız sosyal medyada sürekli aktif olarak güncel konuları takip etmeniz ve güncel konularla ilgili paylaşımlar yapmanız önemlidir. Herkes tarafından ilgi çeken konularda paylaşımlar yapmak popülerliğinizi artırır.

Paylaşımlarınıza yapılan yorumları önemseyin ve cevap verin. Aksi halde takipçileriniz önemsenmediğini düşünecektir.

Sorular sorarak ya da yarışma ve çekiliş gibi aktiviteler düzenleyerek hem takipçi sayınızı artırabilir, hem de sayfanızın aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..