Youtube

Youtube Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken 3 Şey

Youtube kanalı açmak isteyenler için..

Günümüzde internetten para kazanmak dediğimizde aklımıza ilk gelen adres genellikle Youtube’dur. Genellikle gençler tarafından kullanılan ve büyük heves ile başlanılan youtube kanalları bir süre sonra başarısız olarak bırakılır , çok az bir kısmı ise başarılı olarak Youtube hayatına devam ederler. Bu makalemizde Youtube hakkında bilmeniz gereken 3 konudan bahsedeceğim.

Youtube Kanalı Açtığınızda Direk Olarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Eğer Youtube kanalınızı yeni oluşturduysanız 2 şartı geçen bir kanala sahip olduktan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu şartların ilki youtube kanalınızın 1000 aboneye sahip olmasıdır. Bunun için aslında iyi bir yere gelmeniz gerekir. İlk başta kazanacağınız abone sayısı oldukça yavaştır. İkinci şart ise son 12 ay içerisinde 4000 saat izlenmiş olmaktır. Bu aşamada çok fazla zorlanabilirsiniz. Bu yüzden video sürelerini ilk başta yüksek tutmanızı ayrıca video akıcılığını da korumanızı tavsiye ederim. Bu şartları sağladıktan sonra para kazanmanız açılacağı ve elinizde iyi izlenen bir kanal olduğu için direk olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle kategori olarak az kanal barındıran bir kategoride içerik üretiyorsanız beklediğinizden yüksek paralar elde edebilirsiniz. İlk başta kazanacağınız paralar sizi pek fazla tatmin etmeyebilir çünkü hem takipçi sayınız hem de izlenmeleriniz düşük olacaktır. Fakat zamanla video sayınız artacağı için abone ve izlenmeleriniz artacak ve kazanacağınız para da oldukça artacaktır.

Youtube Kanalı İçin İçerik Üretmek Kolay mı?

Youtube’da ilk başlarda videolarınız için çok fazla fikriniz olabilir. Youtube videolarınıza sürekli yenilerini ekleyerek sıkıntısız bir şekilde ilerleyebileceğinizi sanabilirsiniz . Fakat bu iş maalesef bu kadar basit olmuyor . Çünkü içerik konuları gün geçtikçe azalacak ve bir süre sonra içerik bulma sıkıntıları ile baş başa kalacaksınız. Bunu çözmek için yabancı veya rakip kanallardan fikirler alabilir ya da takipçilerinize sorarak iyi fikirler edinebilirsiniz.

Youtube Videolarını İzleyicilere Nasıl Ulaştıracağım?

Eğer içerik çektiğiniz kategori sürekli aratılan bir kategori ise doğal yollarla izleyici kazanabilirsiniz. Fakat bu çok yavaş işleyeceği için reklam vermek çok daha mantıklı olacaktır. Youtube kanalınız için Facebook ve Instagram sayfaları açarak bu sosyal medya sitelerinde para karşılığında reklam verebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Youtube videoları ile zengin olmak mümkün mü?

 

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..