Blog

Ziyaretçilerinizi Bloğunuzda Tutmanın Yolları

Bir blog siteniz varsa elbette bu blog sitesinin ziyaret edilmesini istersiniz. Ziyaretçilerinizi blogunuzda tutmanın yollarını öğrenerek, bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Öncelikle bir blog sayfasının en önemli unsuru yayınlanan makalelerdir.

Bu makalelerdeki anlatımınız yeteri kadar gelişmişse blog sitenizi çok sayıda kişi ziyaret edecektir ve yine çok sayıda kişi sitenizi ilgiyle takip edecektir. Bu noktada daha başarılı makaleler yazmak için ilgi çekici başlıklar kullanabilirsiniz.

Ayrıca yazdığınız makalelerin mutlaka özgün olması gerekiyor. Ziyaretçiler özgün olmayan blog sitelerinin hemen farkına varmasa da, bir müddet sonra farkına varır ve o siteyi terk ederler.

Özel Bir Blog Geliştirin

Ziyaretçilerinizi sitenizde tutmanın yolları aslında özel bir blog geliştirmektir. Bu blog diğer bloglara benzememeli ve blog siteniz, her haliyle farklılık yaratmalıdır.

Bunun için görsellerden ve tablolardan yararlanabilirsiniz. Görseller ve tablolar ile ziyaretçilerinize hitap etmeniz blog sitenizin ziyaretlerindeki süreyi arttıracaktır.

Ziyaretçilerin sitede kalmasını arttıracak yöntemlerden bir tanesi de bütün blog sayfalarını aynı kalitede dizayn etmektir. Blog sayfalarının tamamı aynı kalitede olmazsa, ziyaretçiler bir sayfadan diğerine geçtiklerinde, blog sitenizi terk ederler.

Bu nedenle her makaleyi aynı özenle yazmayı ve her sayfayı aynı özenle oluşturmayı hiçbir zaman ihmal etmemelisiniz. Bu şartlara uyduğunuz müddetçe blog sayfanıza giren ziyaretçilerin blogda kalma süreleri ciddi anlamda artış gösterecektir ve blog siteniz ziyaretçileri tutmayı başaracaktır.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..