FacebookSosyal Medya

Facebook Reklamları Sitenize Katkı Sağlar mı?

Yeni pazarlama ve reklam stratejileri sunan facebook reklamları sitenize katkı sağlar mı? reklam türleri nelerdir? Nasıl bir strateji izlenmeli? Konularında bu yazımızda değineceğiz. Günümüzde sosyal medya dendiğinde ilk akla gelen platformlardan biri facebook’tur. 1 miyarın üzerinde kullanıcı barındırması ve google’dan sonra en sık kullanılan yer olması onu eşsiz kılmaktadır.

Bu kadar geniş bir kullanıcıya hitap etmesi, marka ve müşterilerin bir ara gelmesi için eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Sunduğu bu fırsatlar alışkın olduğumuz geleneksel medya yöntemlerini de temelden değişikliğe uğratmıştır.

http://istanbulartsnob.com
escort nevşehir

Facebook Reklamları Sitenize Nasıl Bir Katkı Sağlar?

Her insan sitenin daha fazla kişiye ulaşmasını ve bu şekilde sitesinde sunduğu hizmetlerin tercih edilmesini ister. Bunun için çeşitli reklam seçeneklerini dener. Burada önemli olan, hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayacak uygun reklamı belirlemektir. Facebook firmanızın ürün ve hizmetine göre çeşitli reklam modellerini barındırır. Bu reklamların sitenize sağlayacağı katkılar ise;

  • Site bilinirliliğinizi arttırır.
  • Markanızı güçlendirir.
  • Potansiyel kitlenize ulaşmanızı sağlar.
  • İnsanların sizi keşfetmesine yol açar.
  • Site trafiğinizi arttırarak, sadık kullanıcılar oluşturmanızı sağlar.

Facebook bir reklam aracı olarak, kullanıcı davranışını analiz ederek, hedefinize direk ulaşmanızı sağlar. Her geçen gün daha fazla reklam seçeceği sunan facebook bir çok avantaj sunmaktadır.

Facebook Reklam Türlerinin Sağladığı Avantajları Nelerdir?

Sitenizden sunduğunuz ürünlerin satışını arttırmak, ya da site bilinirliliğini arttırmak için, öncelikle uygun reklam seçeceğinin kullanmanız gerekmektedir. Uygun reklamı seçtikten sonra, facebook’un size sağlayacağı avantajlar şöyledir;

  • Ayarlanabilir bütçeye sahip olaması. Çok çok düşük bütçelerde bile kitlenize erişiminizi sağlar.
  • Reklam verilerini görebilirsiniz. Kaç kişinin reklamınızı tıkladığını ve nasıl hareket ettiğini görürsünüz.
  • Saatlik, günlük, aylık reklam seçenekleri ile, kampanyanızı önceden kullanıcılara duyurabilirsiniz.
  • Hazırladığınız reklam fotoğrafı, videosu üzerinde değişiklik opsiyonu sunması.
  • Belli bir demografiyi ya da lokasyonu hedef alan reklamlar yapabilirsiniz. Bu reklam türü ile belli bir yaşı, eğitim durumunu, cinsiyeti, medeni hali hedef alan reklamlar yapabilirsiniz.

Sitenizin büyütmek için, tanıtmak artık zorunlu birer süreçlerdir. Facebook’un sunduğu bu reklamlar en büyük destekleyicilerinizden biridir. Size uygun bütçede, doğru reklam seçimi ile sitenizin trafiğini arttırmada olumlu bir etkiye sahiptir.

Etiketler
Daha fazla göster

Asya Sonerler

2016 yılından beridir blogluyor.. Sosyal medya bağımlısı. Seo, Dijital Pazarlama ve Sosyal medya kategorilerinde araştırmalar yapıyor. Paylaşmayı çok seviyor ve tam bir Youtubekolik!

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..