Sosyal Medya

Instagram’da Yer Bildirimini Kapatma

İnstagram son zamanların en çok kullanılan ve insanların en çok paylaşım yaptığı sosyal medya platformu olarak biliniyor. Hikaye paylaşma, fotoğraf paylaşma ve video paylaşma imkanı sunan bu sosyal medya platformu kullanıcılarının araştırdıkları bir konu bulunuyor. ınstagram’da yer bildirimini kapatma ile ilgili olarak kullanıcıların oldukça detaylı araştırma yaptıkları biliniyor. Kullanıcıların yer bildirimlerini kapatmak için yapmaları gereken iki işlem bulunuyor.

Öncelikli olarak telefonlarının konum seçeneğini kapatmaları gerekiyor. Konum seçeneğinin kapatılmasının ardından ınstagram ayarlarına gidilerek yer paylaşımına izin ver seçeneğinin pasif hale getirilmesi gerekiyor. Böylece paylaşılan fotoğraflarda ve videolarda yer bildirimi olmadan paylaşım yapabilirler.

Instagram Yer Bildirimi Neden Kapatılmak İsteniyor?

İnstagram kullanıcılarının gizlilik noktasında endişeleri olduğu biliniyor. Sosyal medya uzmanlarının da yer bildirimi kapatma önerisinde bulunmalarının etkili olduğu düşünülüyor. Yer bildiriminin kapatılması ile kullanıcıların kendilerini daha rahat hissettiklerini söylemek mümkün.

Ayrıca ınstagram kullanıcılarının gizli hesap seçeneğini de aktif hale getirerek paylaşılan özel fotoğrafların tanınmayan kişiler tarafından görülmesinin engellenmesi de tavsiye ediliyor.

Instagram Güvenilir mi?

Instagram kullanıcıların bu uygulamayı kullanırken uygulamanın güvenli olup olmadığı noktasında tedirginlik yaşamakta. Fakat milyonları aşkın kullanıcısı bulunan bu sosyal medya platformu gerekli önlemler alındığında güvenilir olduğu söyleniyor. Fakat gizli hesap seçeneğini aktif hale getirmeyen, yer bildirimini kapatmayan kişilerin art niyetli kişiler tarafından takip edilebileceği için güvenlik noktasında sıkıntı yaşanabilir.

Etiketler
Daha fazla göster

Asya Sonerler

2016 yılından beridir blogluyor.. Sosyal medya bağımlısı. Seo, Dijital Pazarlama ve Sosyal medya kategorilerinde araştırmalar yapıyor. Paylaşmayı çok seviyor ve tam bir Youtubekolik!

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..