Instagram

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram hesabı dondurma ve silme

Hayatımızın hemen her anında kullanır olduğumuz Instagram’a zaman zaman ara vermek isteyebiliyoruz. Bunun sebebi kimi zaman fazla vakit harcadığımızı fark etmemiz olabildiği gibi kimi zaman da kalabalık görüntülerden uzaklaşıp tabiri caizse kafa dinleme; içimize dönme isteği olabiliyor. Böyle bir durumda Instagram bize hesabımızı silme ya da dondurma seçeneği sunuyor. Biraz ara vereyim diyenlerdenseniz işte telefondan Instagram nasıl dondurulur sorusunun cevabı:

Instagram hesabınız açıkken sağ üst köşedeki profil işaretine tıklayın. Açılan Ayarlar menüsünde en altta “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” seçeneğini göreceksiniz. Orayı tıkladığınızda hesabınız siz tekrar giriş yapana kadar dondurulmuş olacak. Hesabınız dondurulunca daha önceden yaptığınız yorum, beğeni ve paylaşımlar silinmez; sadece siz geri gelene kadar gizlenir.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabınızı geri dönüşü olmayacak biçimde tamamen silmeye karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken telefonunuzdan profilinize girmek olacak. Instagram’da profil kısmına girdikten sonra sağ üst kısımda yer alan üç tane üst üste noktaya tıklayıp Seçenekler menüsüne geçin. Aşağıya doğru inip Destek başlığının altındaki Instagram Yardım Merkezi linkine tıklayın. Karşınıza açılacak yeni sayfada Hesabını Yönetme yazan yeri tıklayın. Bir sayfa daha açılacak, orda da Hesabını Silme seçeneği karşınıza çıkacaktır. Onu da tıkladığınızda hesabınızı tamamen silmek konusunda emin olup olmadığınızı sınamak adına sizi iki seçenek karşılayacaktır. Biri Instagram hesap dondurma, diğeri ise silme. Hesabınızı silmek konusunda hâlâ eminseniz ikinci şıkkı işaretleyin.

Tarayıcı sizi Hesabımı Sil bölümüne yönlendirecektir. Geriye son bir işlem kalır. Kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapıp hesabınızı neden silmek istediğinizi belirtmek ve sil kısmına tıklamak. Hepsi bu kadar.

Etiketler
Daha fazla göster

Tufan Kürşat

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..