Seo

Anti SEO Rehberi

Sitelerin arama neticeleri sayfasında üst sıralara doğru bir yükseliş yapabilmesi adına gerçekleştirilen işlemlere genel olarak SEO çalışması adı verilmektedir. Fakat rakip sitelerin ya da şirketleri kötüleyen içeriklerin silinmesi, arama motoru neticelerinde sıra kaybının yaşatılması adına da anti SEO metotlarının kullanılması gerekmektedir. Şimdi, anti seo rehberi ile anti seo nedir ve nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını vermeye başlayalım. Anti SEO saldırılarının birbirlerinden çok değişik biçimlerde ve kimi zaman da son derece etkili olabildikleri ifade edilmektedir.

Anti SEO Ne Demektir?

Anti SEO genel itibariyle para, vakit ve saygınlık kaybetmenize neden olabilecek, kötü maksatlı, etik sayılmayan bir dijital pazarlama sistemidir. Bu çalışma sürecindeki maksat, internet sitesinin hedef konumdaki anahtar sözcüklerde aşağılara veyahut aşağı sayfalara düşmesini sağlamaktadır.

Bu sebeple arama neticeler sayfasında gözükürlüğü bariz izlenebilir biçimde olan sitenin, organik trafik bölümünde de kritik manada düşüş yaşayacaktır. Saldırıyı gerçekleştiren şahıs veya kuruluşların belirlenmesinin meşakkatli olması, saldıran şahısların kendilerini gizleyen bir kimlikte anonim olarak durmasını sağlayacak paravan metotların mevcut bulunması anti SEO çalışmalarının belirlenmesini zorlaştırmaktadır.

Anti SEO Nasıl Yapılmaktadır?

Anti SEO saldırıları site içi ya da site dışı olarak yapılabilmektedir. Saldırıyı gerçekleştiren şahıs ya da kuruluşların genel olarak site dışı saldırıları yeğlerler. Birkaç anti SEO saldırısı sıralayacak olursak:

  • İnternet sitesine yüzlerce ya da binlerce sayıda spam linki tekvin etmek.
  • İçerikleri kopyalayıp bütün sitelere pay etmek ve kopya siteler meydana getirmek.
  • Gerçek olmayan sosyal medya profilleri açarak saygınlık düşürme çalışmaları yapmak.
  • DDOS metodu aracılığıyla siteye saldırı gerçekleştirmek.
  • İnternet sitesinde mevcut bulunan backlinkleri ortadan kaldırıp birtakım yok etme çalışmaları gerçekleştirmek.
  • Anında çıkma seviyesini indirmek adına bununla bağlantılı olacak çalışmalar gerçekleştirmek.
  • Telif hususunda şikâyetlerde de bulunulmaktadır.

Bunların yanı sıra; konuyla ilgisi olmayan veyahut spam olarak tanımlanabilecek anahtar sözcükleri kullanma yoluyla internet sitesine bir geri irtibat bildirimi göndermek, reel olmayan reklam tıklamaları ile siteye ceza verilmesini sağlamak gibi eylemler de anti SEO saldırıları olarak listedeki yerini almaktadır.

Etiketler
Daha fazla göster

Asya Sonerler

2016 yılından beridir blogluyor.. Sosyal medya bağımlısı. Seo, Dijital Pazarlama ve Sosyal medya kategorilerinde araştırmalar yapıyor. Paylaşmayı çok seviyor ve tam bir Youtubekolik!

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..