Blog

Google Arama Sonuçları Üzerinden İstenmeyen Görseller Nasıl Kaldırılır?

İnternet üzerinde karşınıza istenmeyen birçok görsel çıkabilir. Bunlara Google Görseller üzerinde kısa bir arama yaptıktan sonra ulaşabilirsiniz. Bazı durumlarda bu görsellerden istemediğinizi kaldırmak isteyebilirsiniz. Bunun sebebi fotoğrafların müstehcenlik içerebilmesi ya da telif hakkı gibi sebepler olabilir. Bunun gibi sebeplerden ötürü Google görsellerinden fotoğrafları kaldırabilirsiniz. Fakat kaldırma işlemini kendiniz gerçekleştiremezsiniz. Bunun için web sitenin sahibiyle iletişime geçmeli ve görseli onun kaldırmasını isteyebilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı söz konusu görseller kaldırılabilir. Google görsellerden fotoğraf kaldırmak için en etkili yöntem bu olarak bilinmektedir. Bu adım sayesinde istemediğiniz fotoğrafların Google arama sonuçları üzerinde görsellerde görünmesini engelleyebilirsiniz.

Google Arama Sonuçlarından Fotoğraf Kaldırılırken Hangi Yollar İzlenmelidir?

Google arama sonuçları doğrultusunda istemediğiniz fotoğraflara ulaşmanız takdirinde fotoğrafları kaldırtabilirsiniz. Fakat kaldırılırken bazı durumlara dikkat edilmelidir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

  • İlk olarak istediğiniz görsele ulaşmak için, images.google.com üzerinde arama gerçekleştirmelisiniz.
  • Daha sonra küçük resim üzerinde sağ tıkla yaparak bağlantı adresini kopyala şeklinde ilerlemelisiniz.
  • Eski içeriği kaldırma sayfasına giderek işleme devam etmelisiniz.
  • Kaldırma isteğinde bulunacağınız fotoğrafın kutu üzerine URL’sini yapıştırdıktan sonra kaldırma isteğinde bulun seçeneğine tıklayarak işleme devam etmelisiniz. Bu aşamalardan sonra Google üzerinde görünmesini istemediğiniz fotoğraflardan kurtulabilirsiniz.

Google Arama Sonuçlarından Fotoğrafa Kaldırılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Google üzerinde görsel kaldırma işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için dikkat edilmesi gereken aşamalar bulunur. Bunlara dikkat edilmediği zaman görselleri kaldıramazsınız. İlk olarak kaldırmak istenilen görselin kendi resmim seçeneğiyle belirtilmesi gerekir.

Daha sonra tam adınız ve ülkeniz gibi bilgilerin girilmesi de gerekir. İletişim e-posta adı, URL varsa içeriğin yayında yer alan URL adresi, resim ya da videonun göründüğü Google arama sonuçlarının URL’si, İçeriğin doğruluğundan emin olabilmek adına ekran görüntüsü gibi bilgilerle Google arama sonuçlarındaki görsellerini kaldırtabilirsiniz.

Google her resim talebini kaldırmaz. Bu nedenle görseli kaldırılacak kişinin bilgilerinin eksiksiz girilmesi önemlidir. Ayrıca görselin kaldırılabilmesi için, geçerli ve haksız sebeplerin bulunması gerekir. Bu görsellerin kaldırılmasında gereken en önemli durumlardandır. Google üzerinde görünmesini istemediğiniz görselleri Google+ ya da Blogger üzerinden de kaldırabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Asya Sonerler

2016 yılından beridir blogluyor.. Sosyal medya bağımlısı. Seo, Dijital Pazarlama ve Sosyal medya kategorilerinde araştırmalar yapıyor. Paylaşmayı çok seviyor ve tam bir Youtubekolik!

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

AdBlocker kullanıyorsunuz :(

Lütfen AdfBlocker'ı kapatıp Webtilkisi'ni desteklemeyi tercih edin..